08:41 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  335

  Respublikos gyventojai pasirinko esamos tvarkos, kurią suformavo konservatoriai, pakeitimą, pareiškė "Laisvo laikraščio" vyriausiasis redaktorius Aurimas Drižius

  VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Lietuvos gyventojai prezidento rinkimuose balsavo ne už Gitaną Nausėdą, o prieš konservatorius, teigia "Laisvo laikraščio" vyriausiasis redaktorius Aurimas Drižius.

  Interviu Sputnik Lietuva korespondentui Aleksejui Stefanovui jis išreiškė viltį, kad su naujuoju lyderiu Lietuvoje prasidės pokyčiai.

  "Faktas yra tai, kad per pastaruosius 30 metų, kai egzistavo mūsų valstybė, buvo sukurta tokia sistema, kad mūsų konservatoriai ir kitos partijos, kurios daugiau ar mažiau dominavo mūsų politikoje, jos vadovas Vytautas Landsbergis sukūrė tokią teisinę sistemą, kad mūsų prokuratūra ir mūsų teisėjai galėjo daryti, ką norėjo. Nusispjauti į įstatymus, kad tik jie neliestų konservatorių", — sakė Drižius.

  Jo nuomone, Nausėda yra "alternatyva konservatoriams". Kartu jis teigia, kad išrinktas prezidentas — "nežinoma figūra".

  Lietuvos gyventojai pasirinko esamos tvarkos pakeitimą. Drižius mano, kad šiuo metu Nausėda atsargiai kalba apie santykius su Rusija. Tačiau, tautos valia, jo nuomone, turėtų tapti paskata naujam prezidentui peržiūrėti ryšius su kaimynais.

  Drižius pavadino Dalios Grybauskaitės dešimties metų valdymą "labai žalinga netvarka".

  "Visa mūsų teisinė sistema veikia mūsų Dalios naudai. Lietuvoje visiems ant to nusispjauti. Mūsų žmonės yra tokie: "Manęs tai neliečia" <...>. Mentalitetas toks: "Kiek manęs tai neliečia, tiek aš į tai nelįsiu"", — sakė jis, pabrėždamas, kad respublikos gyventojai balsavo už pokyčius.

  Lietuvoje gegužės 26 dieną įvyko antrasis prezidento rinkimų turas. Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad laimėjo nepriklausomas kandidatas, ekonomistas Gitanas Nausėda. Remiantis išankstiniais duomenimis, jis surinko 65,86 procento balsų, o Ingrida Šimonytė — 32,86 procento.

  Dar šia tema

  Politinis veikėjas paaiškino, kodėl Šimonytė turėjo mažai šansų tapti prezidente
  Vaišvila papasakojo apie būsimus pokyčius Lietuvoje, Nausėdai atėjus į valdžią
  Prieš "Grybauskaitės kloną": Lietuva pasirinko mažesnį blogį iš dviejų
  Tegai:
  žurnalistas, konservatoriai, Gitanas Nausėda, Lietuva

  Svarbiausios temos