00:44 2020 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1088
 • RUB68.6934
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  60

  Pirmieji naujojo Lietuvos prezidento pareiškimai rodo, kad Maskvos atžvilgiu bus vykdoma beveik tokia pati politika, mano ekspertas Jurijus Borisionokas

  VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Išrinktas Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda savo pirmojoje spaudos konferencijoje po pergalės rinkimuose pareiškė, kad nežada, jog "požiūris į Rusiją pasikeis". Jo nuomone, kontaktų gerinimas gali reikšti Ukrainos partnerių "išdavystę".

  Tuo pačiu metu Nausėda pasisakė už santykių su Baltarusija gerinimą, taip pat už glaudesnį bendradarbiavimą su Latvija ir Estija.

  Interviu Sputnik radijui Maskvos valstybinio universiteto Pietų ir Vakarų slavų istorijos katedros docentas Jurijus Borisionokas priminė, kad dabartinė Lietuvos lyderė Dalia Grybauskaitė pagal savo standartus Rusijos atžvilgiu vykdė itin griežtą politiką. Ekspertas netiki, kad atėjus į valdžią Nausėdai, retorika labai pasikeis.

  "Galbūt tokių ryžtingų teiginių, kuriuos sau leido Grybauskaitė PR tikslais, ir nebus, tačiau ir nebus bandymų iš oficialaus Vilniaus pusės pagerinti santykius su Maskva, bent tokiame lygmenyje, kuriame sau leidžia dabartinė Estijos valdžia. Pakanka prisiminti neseniai įvykusį prezidento [Vladimiro] Putino susitikimą su Estijos prezidente [Kersti Kaljulaid], kuri pirmą kartą per daugelį metų sudrumstė ledinę tylą ir specialiai atvyko į Maskvą susitikti su Rusijos prezidentu. Nieko panašaus oficialus Vilnius kol kas neketina daryti", — pasakė ekspertas.

  Borisionokas mano, kad Nausėdos argumentai dėl partnerių Ukrainoje atrodo neįtikinamai, nes dar per anksti sakyti, kokie bus Rusijos ir Ukrainos santykiai naujomis sąlygomis, vadovaujant Vladimirui Zelenskiui.

  Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  "Tuo atveju, jei Maskvos ir Kijevo santykių linijoje įvyks tam tikri pokyčiai, nauja Ukrainos valdžia gali tai sau leisti dabartinėmis sąlygomis. Jei ši konfigūracija bus pakeista, tada įmanoma, kad Lietuva taip pat kažkaip eis bent paskui Talino politikų, kurie sako banalius, bet gana logiškus dalykus, kad Rusija vis gi yra mūsų kaimynė. Tokiomis sąlygomis, žinoma, Baltijos šalių politikams yra sunku, nes ta retorika, kurią Grybauskaitė vykdė per dvi kadencijas prezidento poste, yra kelias į aklavietę", — pažymėjo ekspertas.

  Jei Vilniaus ir Minsko santykiuose įvyks atšilimas, tuomet neatmetama galimybė, kad ir Maskvos atžvilgiu tonas pasikeis, padarė išvadą Borisionokas.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  Tegai:
  prezidento rinkimai, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos