02:12 2019 Birželio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1234
 • RUB72.1432
  Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

  Zelenskis pasveikino naujai išrinktą Lietuvos prezidentą

  © Photo: YouTube / "Зе!Президент" / скриншот
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  4820

  Ukrainos ir Lietuvos prezidentai sutarė palaikyti asmeninį dialogą

  VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pasveikino Gitaną Nausėdą su pergale Lietuvos prezidento rinkimuose, jie sutiko palaikyti asmeninį dialogą ir aptarti galimus tolesnius dvišalius ryšius, antradienį paskelbė Ukrainos lyderio spaudos tarnyba.

  Antrasis prezidento rinkimų turas Lietuvoje įvyko gegužės 26 dieną. VRK preliminariais rezultatais, Nausėda gavo 65,86 proc. balsų, Ingridą Šimonytę palaikė 32,86 proc. rinkėjų.

  "Prezidentas palinkėjo Gitanui Nausėdai sėkmės Lietuvos valstybės raidoje... Ukrainos prezidentas ir jo kolega iš Lietuvos sutiko palaikyti asmeninį dialogą ir aptarti galimus tolesnius dvišalius ryšius", — teigiama pranešime.

  Pasak Ukrainos prezidento spaudos tarnybos, Zelenskis padėkojo Lietuvai už nuolatinę politinę paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui bei pagalbą stiprinant jos gynybos pajėgumus, taip pat atkreipė dėmesį į Lietuvos vaidmenį palaikant Ukrainos Europos ir euroatlantinės integracijos kryptį.

  Pažymima, kad šalys dar kartą patvirtino ketinimą stiprinti Ukrainos ir Lietuvos strateginę partnerystę ir gilinti dvišalį bendradarbiavimą visose abipusių interesų srityse.

  Dar šia tema

  Lietuva Europos Sąjungoje — paskutinė tarp lygių?
  Ekspertas: Ukrainos kariuomenė gali susilyginti su Lietuvos, bet niekada su Rusijos
  Su Zelenskiu susitikusi Grybauskaitė: reikia sutraiškyti Ukrainos oligarchinę sistemą
  Tegai:
  Gitanas Nausėda, Vladimiras Zelenskis, Lietuva, Ukraina

  Svarbiausios temos