08:42 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  Grybauskaitė apie galimybę vadovauti Europos Tarybai: beprasmiška apie tai kalbėti

  © Photo: Robertas Dačkus/Lietuvos Prezidento kanceliarija
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  5001

  Nors prezidentė minima tarp politikų, kurie pretenduoja užimti aukštas pareigas Europoje, pati ji teigia, kad panašios diskusijos yra ankstyvos

  VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad diskusijos dėl jos galimybių vadovauti Europos Sąjungos (ES) Vadovų Tarybai yra ankstyvos, nes dabar dėl europinių postų dalybų po rinkimų tariasi partijų atstovai.

  "Į klausimus "jeigu", "ne jeigu"... Beprasmiška apie tai kalbėti. Aš esu nepartinė, pirmiausia, tai yra svarbiausia mano savybė. Dabar diskusijos vyksta tarp partijų, o ne su kitais asmenimis", — LRT televizijai Briuselyje antradienį Grybauskaitė atsakė į klausimą, ar sutiktų vadovauti Europos Vadovų Tarybai, jei sulauktų tokio pasiūlymo.

  Šiuo metu Grybauskaitė Briuselyje dalyvauja ES valstybių narių susirinkime, skirtame aptarti rinkimų į Europos Parlamentą rezultatus.

  Grybauskaitės teigimu, šie rinkimai parodė, kad ES piliečiai tiki Europa, nėra abejingi jos likimui ir jiems svarbi jos ateitis. Tai rodo ne tik pats aukščiausias per 40 metų atėjusiųjų balsuoti aktyvumas, viršijęs 50 proc., bet ir išreikštas pasitikėjimas tradicinių vertybių proeuropietiškomis partijomis.

  "Rinkimų rezultatai demonstruoja aukštą Europos žmonių politinę brandą. ES šalių piliečiai sugeba ne tik atsirinkti tikrąsias vertybes, bet ir yra pasirengę jas ginti",— cituoja prezidentę Prezidentūra.

  Šalies vadovė taip pat pabrėžė, kad didesnis vietų skaičius Europos Parlamente euroskeptiškoms partijoms — priminimas visiems, jog Europos projektas nėra savaime suprantama duotybė. Tai nuoseklaus, daugiau nei 60 metų trukusio darbo ir Europos žmonių susitelkimo rezultatas, kuris įtvirtino ne tik pavyzdinį demokratijos, žmogaus teisių ir laisvių modelį, bet ir tapo taikos, gerovės ir saugumo pamatu Senajame žemyne.

  Prieš kelias dienas įvykę Europos Parlamento rinkimai žymi naują Europos Sąjungos institucijų politinį ciklą — po Europos Parlamento rinkimų bus formuojama nauja Europos Komisija, keisis Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas.

  Daugiausia mandatų Europos Parlamente gavo centro dešinės politines partijas vienijanti Europos liaudies partija. Antroji pagal dydį — Europos socialistų partija. Trečioje vietoje — Europos liberalų ir demokratų aljansas. Vietų skaičių Europos Parlamente padidino Europos žaliųjų partija.

  Rinkimuose į Europos Parlamentą dalyvavo 16 Lietuvos partijų ir visuomeninių komitetų keliamų kandidatų sąrašų. Lietuva į Europos Parlamentą rinko 11 atstovų. Į Europos Parlamentą pateko konservatoriai Liudas Mažylis, Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė, socialdemokratai Vilija Blinkevičiūtė ir Juozas Olekas, LVŽS atstovai Bronis Ropė ir Raimondas Šarūnas Marčiulionis, Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas, liberalas Petras Auštrevičius, be to, Aušra Maldeikienė ir Valdemaras Tomaševskis.

  Dar šia tema

  Pasenusi moraliniu požiūriu: ES vadovybė nelaukia Grybauskaitės
  Lietuvos prezidentė pateko į moterų, pretenduojančių į svarbiausius postus ES, reitingą
  Ušackas tiki, kad Grybauskaitė taps viena iš Europos Sąjungos lyderių
  Tegai:
  Europos Taryba, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos