04:30 2019 Birželio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Ramūnas Karbauskis, archyvinė nuotrauka

  Karbauskis apie koalicijos sutarties stabdymą: viskas prasideda iš naujo

  © Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  26 0 0

  Pasak "valstiečių" lyderio, jis pakvietė "socialdarbiečius", "tvarkiečius" ir Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjungą derėtis dėl naujo koalicinio susitarimo

  VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis pareiškė apie galimos naujos valdančiosios koalicijos formavimo pradžią, praneša LRT.

  Anksčiau žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad "Tvarkos ir teisingumo" ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos stabdo koalicinį susitarimą.

  Karbauskio teigimu, šie pareiškimai nuskambėjo dėl to, kad jis pakvietė "socialdarbiečius", "tvarkiečius" ir Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjungą (LLRA-KŠS) derėtis dėl naujo koalicinio susitarimo.

  "Čia nėra nieko netikėto, tai yra normalu. Tas koalicinis susitarimas, kuris buvo, yra nutraukiamas, pasibaigia galiojimas ir tada prasideda derybos dėl naujo koalicinio susitarimo, kuriame mes bandysime išplėsti valdančiąją koaliciją", — teigė Karbauskis.

  Karbauskis atkreipė dėmesį į tai, koalicinį susitarimą reikėjo nutraukti dėl to, kad galima būtų tarp partijų derėtis dėl koalicijos sudarymo, o ne dėl bendradarbiavimo susitarimų, kokie galiojo iki šiol.

  "Tam, kad derėtis dėl koalicinės sutarties, reikia nutraukti galiojančią koalicijos sutartį ir sudaryti naują. [...] Taip, prasideda naujos derybos. Dabar, nuo vakar vakaro de facto koalicijos nėra", — aiškino Karbauskis.

  LVŽS lyderis tvirtino netikintis, kad prasidėjus deryboms dėl naujos valdančiosios koalicijos, "socialdarbiečiai", "tvarkiečiai" ir LLRA-KŠS kels daug sąlygų.

  "Nemanau, kad tai yra su sąlygomis susiję. Čia yra tiesiog paprasčiausiais partijų pranešimas, kad prasideda derybos dėl naujos koalicinės sutarties. [...] Tai nėra sąlygų klausimas. Sąlygas išdava pačių derybų, ką, kas, kaip darome ir kas, už ką atsakome. Dabar tos derybos net neprasidėjusios", — svarstė Karbauskis.

  Iki šiol formaliai koaliciją sudarė valstiečiai ir socialdarbiečiai. Seime iš viso jie turėjo 62 atstovus iš 141. Tačiau su 7 narius turinčia Tvarkos ir teisingumo partijos frakcija Seime buvo sudaryta koalicijos parėmimo sutartis. Lenkų rinkimų akcija turi 8 atstovus Seime. 

  Valdančiosios koalicijos sutarties atnaujinimo derybos turėtų prasidėti ketvirtadienį.

  Dar šia tema

  Politinis veikėjas paaiškino, kodėl Šimonytė turėjo mažai šansų tapti prezidente
  "Valstietis" Marčiulionis atsisako mandato Europos Parlamente
  Skvernelis: jei formuočiau Vyriausybę, imčiausi permainų
  Tegai:
  Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS), Tvarka ir teisingumas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), valstiečiai, koalicija, Ramūnas Karbauskis

  Svarbiausios temos