11:59 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Premjeras Saulius Skvernelis

  Skvernelis atskleidė, ką norėtų matyti naujame ministrų kabinete

  © REUTERS / INTS KALNINS
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (19)
  60 0 0

  Premjeras Saulius Skvernelis žurnalitams pareiškė, kad po derybų dėl naujos valdančiosios daugumos keistis gali visas kabinetas

  VILNIUS, gegužės 30 ― Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad naujame ministrų kabinete norėtų matyti politikus, praneša LRT.

  "Taip. Dėl to, kad matome, jog ministras, kuris dalyvauja politinėje veikloje, jis turi ir didesnį politinį pasitikėjimą, ir, svarbiausia, jis siejamas su tam tikra politine atsakomybe", ― žurnalistams ketvirtadienį Seime sakė Skvernelis, paklaustas, ar naujoje Vyriausybėje turėtų dirbti politikai.

  Premjeras tvirtino, kad klausimas apie tai, kiek ministrų pasikeis, yra ankstyvas. Tiesa, Skvernelis pakartojo, kad keistis gali visas kabinetas.

  "Tai yra ankstyvas klausimas, kadangi dabar prasidėjo derybos dėl koalicijos ir tai priklausys nuo to, kokios bus suderėtos politinės nuostatos dėl darbo pusantrų metų, nuo to, kas bus atsakingas už konkrečias atsakomybės sritis. Teoriškai gali būti visi pakeisti ― nuo premjero iki ministro", ― aiškino Skvernelis.

  Skvernelis taip pat tikina, kad šiuo metu, kai prasideda derybos dėl naujos valdančiosios koalicijos, galimų naujų ministrų ar esamų ministrų darbo vertinimo klausimai nėra svarstomi.

  Šią savaitę valdančioji "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" pranešė apie derybų dėl valdančiosios koalicijos su socialdarbiečiais, "tvarkiečiais" ir Lenkų rinkimų akcija pradžią. Tikėtina, kad derybos baigsis iki liepos 12 dieną planuojamos prezidento inauguracijos.

  Anksčiau ministras pirmininkas pareiškė, kad atsistatydins, jei nepateks į antrąjį prezidento rinkimų turą. Tačiau po pralaimėjimo Skvernelis neatmetė galimybės, kad vis tiek išliks savo poste.

  Vėliau "valstiečių" frakcija išreiškė pasitikėjimą Skverneliu.

  Antrasis prezidento rinkimų turas vyko gegužės 26 dieną. Remiantis preliminariais rezultatais, Nausėda gavo 65,86 proc. balsų. Jo varžovę Ingridą Šimonytę palaikė 32,86 proc. rinkėjų.

  Temos:
  Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (19)

  Dar šia tema

  Balsavęs Skvernelis neatskleidė savo politinių planų
  Šimonytė atsisakė Skvernelio pirmajame ture surinktų balsų
  Ekonomikos ministras mano, kad Skvernelis išliks premjero poste
  Tegai:
  Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos