23:13 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (54)
  403

  Paleckis, kuris buvo suimtas daugiau nei prieš šešis mėnesius, parašė laišką, kuriame pasidalino savo įžvalgomis apie tai, kas vyksta šalyje ir jo atžvilgiu

  VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Opozicijos politikas, buvęs Socialistinio liaudies fronto lyderis Algirdas Paleckis pavadino dabartinę prezidentę Dalią Grybauskaitę "pagrindine fašiste Lietuvoje".

  Portale "Ekspertai.eu" paskelbtas atviras politiko laiškas.

  Paleckis yra suimtas nuo praėjusio rudens, jam pateikti kaltinimai "šnipinėjimu Rusijos naudai".

  Laiške jis rašo, kad kelis mėnesius turėjo viltį, jog "prokuratūra išlaikė bent dalelytę sveiko proto" ir įvykdžiusi Valstybės saugumo departamento (VSD) nurodymus, įsitikins įrodymų stoka ir nutrauks bylą.

  "Tačiau prokuratūra sistemiškai toliau tipena ant VSD pavadžio, o šis — ant Grybauskaitės pavadžio. Grybauskaitė yra pagrindinė fašistė Lietuvoje. Tai ji užbaigė demokratinio fašizmo statybą mūsų šalyje. Ši statyba importuota iš JAV", — rašoma Paleckio laiške.

  Jis teigia, kad "demokratinio fašizmo" esmė yra laiku ir subtiliai "demokratiškai" eliminuoti kitaminčius.

  "Iš pradžių užsiundant ant jų žiniasklaidą. Jei nepasiduodama, tai užspaudžiama finansiškai —baudomis, spaudimu darbovietei. Jei ir tada nepasiduodama — tai sufabrikuojama byla ir sodinama į kalėjimą. Demokratiniai fašistai Amerikoje ištobulino kitaminčių eliminavimą iki meno. Ir eksportavo jį mums", — rašo politikas.

  Paleckis primena, kad Lietuvoje kiekvienas gali būti suimtas, pasinaudojus išgalvotu pretekstu. Tačiau jis pabrėžė, kad neketina pasiduoti.

  Paleckio byla

  Lietuvos viešojoje erdvėje ir žiniasklaidoje 2018 metų pabaigoje vyravo šnipinėjimo tema. Gruodžio mėnesį Lietuvos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Darius Jauniškis ir policijos generalinis komisaras Linas Pernavas paskelbė apie "šnipų tinklo", kuris vykdė "žvalgybines operacijas Rusijos Federacijos naudai", sulaikymą.

  Buvo sulaikytas ir opozicijos politikas Algirdas Paleckis, kuris tariamai susijęs su šiuo tinklu.

  Balandžio mėnesį Generalinė prokuratūra patvirtino, kad Paleckis tebėra sulaikytas.

  Po kelių šnipinėjimo Rusijos naudai incidentų paminėjimų Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad Lietuva savo veiksmais visiškai paneigia demokratines vertybes, kurias garbino, įstojusi į Europos Sąjungą ir NATO.

  Rusų istorikas Valerijus Ivanovas anksčiau pažymėjo, kad Lietuvos valdžia bijo Paleckio ir vertina jį kaip konkurentą, todėl "paslėpė jį kalėjime".

  Temos:
  "Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (54)

  Dar šia tema

  "Nužudytas šūviu į nugarą". Lietuvoje bijoma tiesos apie sausio 13-osios įvykius
  Šnipinėjimu "Rusijos naudai" apkaltintas vyras nuteistas kalėti 7 metus
  Rusijos ambasada: Lietuvos piliečiai persekiojami dėl politinių motyvų
  Tegai:
  Dalia Grybauskaitė, Algirdas Paleckis

  Svarbiausios temos