08:26 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Seimo posėdis, archyvinė nuotrauka

  "Valstiečiai", "tvarkiečiai" ir "socialdarbiečiai" susitarė formuoti koaliciją

  © Photo: CC BY-NC-SA 2.0 / Lithuanian Ministry of Foreign Affairs
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (19)
  18 0 0

  Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pranešė, kad nutarta pasirašyti memorandumą, kuriuo nusprendžiama formuoti valdančiąją koaliciją

  VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. "Valstiečių", "tvarkiečių" ir "socialdarbiečių" lyderiai pradėda derybas dėl naujos valdančiosios koalicijos formavimo, praneša LRT.

  Šiandien vyko dalykiniai pietūs, kuriuose dalyvavo premjeras Saulius Skvernelis, "valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis, partijos "Tvarka ir teisingumas" lyderis Remigijus Žemaitaitis, "socialdarbiečių" vadovas Gediminas Kirkilas.

  Po susitikimo ministras pirmininkas žurnalistams Vyriausybėje pranešė, kad nutarta pasirašyti memorandumą, kuriuo nusprendžiama formuoti valdančiąją koaliciją.

  "Tikiuosi, kad baigėsi mūsų susitikimas pasirašytu memorandumu dėl koalicijos sudarymo ir bendrų principų nustatymo. Memorandumo tekstas nėra viešinamas", – sakė premjeras Skvernelis.

  Jis teigė, kad politikų pietuose negalėjo dalyvauti LLRA-KŠS lyderis Valdemaras Tomaševskis, tad su juo premjeras teigė susitiksiantis penktadienį.

  Skvernelis akcentavo, kad artimiausiu metu susitiks su išrinktuoju prezidentu Gitanu Nausėda ir pristatys jam žinią apie naujos koalicijos formavimą. "Po susitikimo, matyt, galėsime daugiau pasakyti apie perspektyvas", – teigė Skvernelis.

  Jis tvirtino, kad su būsimais koalicijos partneriais apie postų dalybas dar nekalbėjo. Tiesa, jis užsiminė, jog greičiausiai bus keičiamas ministrų kabinetas.

  Tikėtina, kad derybos dėl valdančiosios koalicijos  baigsis iki liepos 12 dieną planuojamos prezidento inauguracijos.

  Anksčiau ministras pirmininkas pareiškė, kad atsistatydins, jei nepateks į antrąjį prezidento rinkimų turą. Tačiau po pralaimėjimo Skvernelis neatmetė galimybės, kad vis tiek išliks savo poste.

  Vėliau "valstiečių" frakcija išreiškė pasitikėjimą Skverneliu.

  Antrasis prezidento rinkimų turas vyko gegužės 26 dieną. Remiantis preliminariais rezultatais, Nausėda gavo 65,86 proc. balsų. Jo varžovę Ingridą Šimonytę palaikė 32,86 proc. rinkėjų.

  Temos:
  Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (19)

  Dar šia tema

  Ekonomikos ministras mano, kad Skvernelis išliks premjero poste
  Skvernelis: jei formuočiau Vyriausybę, imčiausi permainų
  Tegai:
  Socialdemokratų darbo partija, Tvarka ir teisingumas, valstiečiai

  Svarbiausios temos