18:46 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Pataisų iniciatorius Linas Balsys yra įsitikinęs, kad dar šiais metais laukinių gyvūnų išnaudojimas šalies cirkuose bus sustabdytas

  VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Ketvirtadienį Seimas atvėrė kelią toliau svarstyti ir tobulinti Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisas, kuriomis siekiama uždrausti laukinių gyvūnų naudojimą cirko veiklai, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Pataisų iniciatorios Lietuvos socialdemokratų partijos LSDP frakcijos narys Linas Balsys pateiktas padėkojo kolegoms, kurie nepritarė Kaimo reikalų komiteto išvadoms, kurios būtų sustabdžiusios įstatymo svarstymą ir priėmimą.

  "Dėl neaiškių sumetimų įstatymo svarstymui buvo paskirtas Seimo Kaimo reikalų komitetas, nors cirko veikla su kaimo reikalais neturi nieko bendro", — sakė Balsys.

  Po balsavimo pataisų svarstymas sugrįš į Aplinkos apsaugos komitetą, kuris, kaip papildomas komitetas, ankstesnio svarstymo metu jau yra jam pritaręs.

  "Todėl neabejoju, kad įstatymui bus pritarta ir dar šiais metais Lietuva prisijungs prie valstybių, kurios neišnaudoja laukinių gyvūnų cirkuose", — teigė Balsys.

  Į Seimo plenarinio posėdžio salę Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisos turėtų sugrįžti birželio 25 dieną.

  Apribojimai, skirti gyvūnų išnaudojimui cirko pasirodymuose, yra įteisinti 24 Europos valstybėse.

  Laukinių gyvūnų naudojimas cirko pasirodymuose uždraustas Austrijoje, Slovėnijoje, Norvegijoje, Nyderlanduose, Kroatijoje, daugumos laukinių gyvūnų naudojimas uždraustas Belgijoje, Latvija draudžia cirkuose naudoti laisvėje pagautus laukinius gyvūnus, o Estijoje, Lenkijoje priimtas apribojimas cirkuose naudoti laisvėje gimusius laukinius gyvūnus.

  Dar šia tema

  Pabėgusi iš cirko šimpanzė vaikščiojo Krasnodaro miesto centre
  Lietuvos cirkuose gali nelikti laukinių gyvūnų
  Rusijoje lyno akrobatas nukrito ant cirko arenos iš aštuonių metrų aukščio
  Tegai:
  Seimas, cirkas

  Svarbiausios temos