03:40 2019 Birželio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

  Laukia labai sudėtingas metas: Nausėda susitiko su Skverneliu

  © AFP 2019 / PETRAS MALUKAS
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  54 0 0

  Išrinktasis prezidentas patikino, kad ketina aktyviai dalyvauti Vyriausybės formavime

  VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda, susitikęs su premjeru Sauliumi Skverneliu, teigė, kad kol kas sudėtinga pasakyti, kaip atrodys artimiausiu metu atrodys Vyriausybės, tačiau pažymėjo, kad pats aktyviai dalyvaus jos formavime, praneša LRT.

  "Šiandien kol kas egzistuoja tik memorandumas (dėl koalicijos susitarimo — Sputnik). Todėl šiandien Akivaizdžiai per ankstyvas metas kalbėti apie pavardes, apie konkrečias ministrų kandidatūras, tik noriu konstatuoti vieną dalyką — kaip Lietuvos Respublikos prezidentas, kuris išrinktas didžiosios Lietuvos gyventojų dalies valia, ketinu aktyviai dalyvauti Vyriausybės formavime", — žurnalistams penktadienį sakė Nausėda.

  Išrinktojo prezidento teigimu, artimiausiu metu laukia labai sudėtingas metas.

  "Reikės ir profesionalių, ir atsidavusių, ir valstybei tarnaujančių ministrų. Todėl prezidento vaidmuo čia bus labai svarbus", — akcentavo Nausėda.

  Jis pažymėjo, kad susitikime su Skverneliu premjerui akcentavo stabilumo ir tvarkos valstybės reikaluose svarbą. Nausėda pabrėžė, jog kitais metais itin svarbu parengti biudžetą, nes, anot jo, ekonomikos augimas nespartėja, todėl reikės laikytis ir finansinio stabilumo reikalavimų.

  "Visų šitų klausimų aš tikrai nepamiršau, visus juos turiu omenyje ir visi jie bus svarstomi ir derinami kartu su Vyriausybe, kad galėtų būti įgyvendinami maksimaliai greitai ir efektyviai", — aiškino Nausėda.

  Po susitikimo su Nausėda Skvernelis sakė, kad pokalbis su išrinktuoju prezidentu buvo konstruktyvus ir dalykiškas. Kalbėta, pasak ministro pirmininko, apie politikos aktualijas, perspektyvas ir iššūkius, laukiančius Lietuvos. 

  Premjeras, paklaustas, ką mano apie tai, kad Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis neketina trauktis iš pareigų ir užleisti posto "socialdarbiečių" lyderiui Gediminui Kirkilui, Skvernelis sakė, kad tokia sąlyga numatyta memorandume, tačiau tai nėra koalicinė sutartis. Ministras pirmininkas tikino, kad susitikimo su Nausėdos metu apie konkrečias galimų ministrų pavardes nebuvo kalbama. 

  Paklaustas, ar keičiasi jo pozicija dėl pasitraukimo iš pareigų, Skvernelis sakė: "Tai bus mano sprendimas, jis bus išsakytas ir pagrįstas argumentais ir tai sužinosite. Laukiame naujo prezidento inauguracijos".

  Valdantieji ir Skvernelis

  Premjeras Skvernelis dar prieš prezidento rinkimus pranešė, kad, jei nepateks į antrąjį prezidento rinkimų turą, iš premjero pareigų atsistatydins liepos 12 dieną. Tuomet Ramūnas Karbauskis paskelbė, kad jo partija gali išeiti į opoziciją.

  Vėliau valdančioji frakcija išreiškė pasitikėjimą Skverneliui, o valdančiosios partijos lyderis teigė, kad diskusijoje dalyvaujantys frakcijos nariai išreiškė norą likti koalicijoje. Jis taip pat pridūrė, kad koalicijos susitarimas gali būti pasirašytas su "Lietuvos lenkų rinkimų akcija - krikščionių šeimų sąjunga" ir partija "Tvarka ir teisingumas".

  Nauja koalicija

  Ketvirtadienį "valstiečiai", "socialdarbiečiai" ir "tvarkiečiai" nutarė pasirašyti memorandumą dėl valdančiosios koalicijos subūrimo. Į koaliciją taip pat kviečiama Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga.

  "Socialdarbiečių" lyderis Gediminas Kirkilas paskelbė, kad galėtų pakeisti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį. Pasak jo, jis turi pakankamai kompetencijos eiti Seimo pirmininko pareigas, nes jis jau dvi kadencijas buvo pavaduotoju.

  Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis pabrėžė, kad Seimo pirmininką galima atleisti tiks Seimo daugumai paskelbus jam nepasitikėjimą.

  Dar šia tema

  Rinkimai baigėsi. Kas laukia tautos?
  "Valstiečiai", "tvarkiečiai" ir "socialdarbiečiai" susitarė formuoti koaliciją
  Tegai:
  Saulius Skvernelis, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos