04:23 2019 Birželio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis

  Karbauskis apie koalicijos formavimą: Pranckiečiui teks trauktis

  © AP Photo / Mindaugas Kulbis
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (19)
  46 0 0

  Pasak "valstiečių" lyderio, Pranckiečiui teks trauktis, nes keičiasi valdančioji koalicija ir proporcijos tarp koalicijos partnerių

  VILNIUS, birželio 3 — Sputnik. Viktorui Pranckiečiui reikės palikti Seimo pirmininko postą, po susitikimo su išrinktuoju prezidentu Gitanu Nausėda teigė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, praneša LRT.

  Anot Karbauskio, susitikime politikai šnekėjo apie stabilumą valstybėje, koalicines derybas ir daugumos formavimą Seime. Pasak LVŽS lyderio, apie postų dalijimąsi, formuojant valdančiąją koaliciją, nebuvo kalbama.

   Apie Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio, kuris nenori būti pakeistas savo pareigose, likimą susitikimo metu taip pat nebuvo kalbėta.

  "Išrinktasis prezidentas šitoje vietoje nelabai, ką turi komentuoti, nes tai yra susitarimas tarp koalicijos partnerių. Bet kokiu atveju svarbiausia, kad koalicija pavyktų, ji būtų stipri, užtikrintų darnų darbą", – komentavo Karbauskis.

  Praėjusią savaitę "valstiečiai", "socialdarbiečiai" ir "tvarkiečiai" nutarė pasirašyti memorandumą dėl valdančiosios koalicijos subūrimo. Į koaliciją taip pat kviečiama Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS).

  Karbauskis, paklaustas apie Pranckiečio likimą, pažymėjo, kad "socialdarbiečiai", kaip buvo sutarta, gaus Seimo pirmininko postą, tad politikui teks trauktis.

  "Jokie asmeniniai požiūriai, jokie "mėgstu-nemėgstu" šioje vietoje nieko nereiškia. Yra koalicinė sutartis ir Socialdemokratų darbo partija, kuri kelia tą klausimą, jie norėtų, kad jų būtų Seimo pirmininkas. Ji turi tam visus pagrindus. Mūsų proporcijos koalicijoje visiškai pasikeitė. Mes, kaip politikai, neturėtumėme savęs ieškoti vienoje ar kitoje kėdėje. Tiesiog yra susitarimas tarp partijų. Aš manau, kad mūsų frakcijos nariai tą supras, kitų frakcijų nariai – taip pat", – aiškino Karbauskis.

  Jis teigė, kad Pranckiečiui, kaip Seimo pirmininkui, niekas neturėjo priekaištų. Jam, pasak Karbauskio, teks trauktis, nes keičiasi valdančioji koalicija ir proporcijos tarp koalicijos partnerių.

  Anot Karbauskio, Seimo pirmininko posto reikalauja "socialdarbiečiai", o juos palaiko ir "tvarkiečiai", ir, kaip pažymėjo tikintis Karbauskis, palaikys LLRA-KŠS.

  Anksčiau "socialdarbiečių" lyderis Gediminas Kirkilas paskelbė, kad galėtų pakeisti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį. Pasak jo, jis turi pakankamai kompetencijos eiti Seimo pirmininko pareigas, nes jis jau dvi kadencijas buvo pavaduotoju.

  Temos:
  Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (19)

  Dar šia tema

  Kirkilas išreiškė norą užimti Seimo pirmininko postą
  Valdančiųjų krizė ir išankstiniai Seimo rinkimai
  Laukia labai sudėtingas metas: Nausėda susitiko su Skverneliu
  Landsbergis pasipiktino koalicijos ketinimais keisti Seimo pirmininką
  Tegai:
  Viktoras Pranckietis, Ramūnas Karbauskis

  Svarbiausios temos