11:56 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Гитанас Науседа, архивное фото

  Nausėda: Skvernelis gali dirbti, bet nepakeičiamų nėra

  © AFP 2019 / PETRAS MALUKAS
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (19)
  31 0 0

  Nausėda pažymėjo, kad jei artimiausiu laiku nesusiformuos valdančioji dauguma, priešlaikiniai Seimo rinkimai būtų geriausias sprendimas

  VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad Saulius Skvernelis turėtų toliau eiti premjero pareigas, tačiau neatmeta ir kitų variantų, praneša LRT.

  Nausėda antradienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo apie politinė situaciją Lietuvoje bei naujos valdančiosios koalicijos formavimą.

  Paklaustas, ar Saulius Skvernelis gali toliau eiti pareigas, Nausėda sakė, kad premjeras turėtų prisiimti atsakomybę už praėjusius dvejus su puse metų ir už ateinančius pusantrų metų iki Seimo rinkimų.

  Jia taip pat pažymėjo, kad Skvernelis galėtų toliau eiti pareigas, tačiau teigė, kad nepakeičiamų nėra ir jei ministras pirmininkas atsakomybės neprisiims, bus priimami sprendimai dėl jo keitimo.

   Nausėda taip pat teigė kol kas nesantis nusiteikęs prieš kurį nors iš ministrų ir kad kol kas nėra aišku, kurie iš jų gali būti keičiami.

  "Būtų per ankstyva teigti, kad valdančioji koalicija susiformavo ar kad tai dauguma, matematine prasme. Tikiuosi, kad į šiuos klausimus per artimiausią savaitę bus atsakyta. Į juos turi atsakyti partijos, kurios siekia formuoti koaliciją. Mano, kaip prezidento, uždavinys, kad valstybėje būtų darbų tęstinumas ir stabilumas. Mums nereikia Vyriausybės sąstingio", – komentavo Nausėda.

  Jis kalbėjo, kad visos galimybės yra realios, todėl jei nesusiformuos valdančioji dauguma, įmanomi priešlaikiniai Seimo rinkimai. Anot jo, tai būtų sudėtinga, bet jei kitos išeities nebūtų, priešlaikiniai rinkimai būtų geriausias sprendimas, nes šalis neturi gyventi nežinioje.

  Paklaustas, ar jo nuomone, Pranckietis turėtų trauktis iš pareigų ir užleisti postą koalicijos partneriams, Nausėda sakė, kad tai yra paties Pranckiečio ir jį delegavusios partijos sprendimas. Jis nesiėmė vertinti, ar „socialdarbiečių“ pirmininkas Gediminas Kirkilas galėtų eiti Seimo pirmininko pareigas, sakydamas, kad jo darbas spręsti dėl ministrų, o ne dėl parlamento vadovo.

  Valdančiosios koalicijos formavimas

  Praėjusią savaitę "valstiečiai", "socialdarbiečiai" ir "tvarkiečiai" nutarė pasirašyti memorandumą dėl valdančiosios koalicijos subūrimo. Į koaliciją taip pat kviečiama Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS).

  Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sakė, kad teoriškai po derybų dėl naujos valdančiosios daugumos gali pasikeisti visas kabinetas.

  Pagal pasirašytą memorandumą premjeru lieka Saulius Skvernelis, o Seimo pirmininko postas tenka Socialdemokratų darbo partijai.

  Pats  Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pareiškė, kad atsistatydinti neketina.

  Temos:
  Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (19)

  Dar šia tema

  Laukia labai sudėtingas metas: Nausėda susitiko su Skverneliu
  Seimo pirmininkas įvertino "valstiečių" lyderio ketinimą jį atleisti iš pareigų
  Karbauskis apie koalicijos formavimą: Pranckiečiui teks trauktis
  Tegai:
  Seimas, Saulius Skvernelis, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos