03:52 2019 Birželio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas

  Kirkilas save mato ir Seimo vadovo, ir eurokomisaro poste

  © Photo: Facebook / Lietuvos socialdemokratų darbo partija
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (19)
  26 0 0

  Politiko įsitikinimu, ginčus ir neramumus Vyrieusybėje sukėlė ne derybos, o Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, kuris pasitraukti iš posto neketina

  VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas teigia galintis dirbti ir Seimo pirmininku, ir eurokomisaru, praneša LRT.

  Šiandien žurnalistų paklaustas, ar jis norėtų tapti naujuoju Seimo pirmininku, Kirkilas atsakė, kad kai bus derybos, tada ir pasakys.

  "Tai yra derybinis klausimas. Kai bus derybos, tada ir pasakysiu. Visos pozicijos šiuo metu yra ant derybų stalo", – sakė Kirkilas.

  Pranešama, kad Kirkilui vietoje Seimo pirmininko posto gali būti pasiūlyta eurokomisaro pozicija.

  Pats "socialdarbiečių" pirmininkas teigė galintis dirbti ir Seimo pirmininku, ir eurokomisaru. "Visoms pareigoms esu pasiruošęs", – pažymėjo jis.

  Tiesa, "socialdarbiečių" lyderis tvirtino, kad jam postai nėra svarbūs.

  "Man jokie postai nėra svarbūs, man svarbu, kad būtų tvirta koalicija, kuri yra susaistyta atitinkamais įsipareigojimais. Jeigu to nebus, nebus tvarios koalicijos", – kalbėjo Kirkilas.

  Politiko įsitikinimu, ginčus ir neramumus sukėlė ne derybos, ne jis pats, o Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, kuris pasitraukti iš posto neketina.

  "Šitą atmosferą sukėlė Seimo pirmininkas, kuris turbūt nelabai supranta, kas yra koalicija ir nuo kokių pozicijų priklauso taip pat ir Seimo pirmininko pozicija. Šiandien koalicijos nėra. Visi koalicijos dalyviai sustabdė savo įgaliojimus", – aiškino Kirkilas.

  Jo įsitikinimu, šiuo metu labai svarbu, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga prisidėtų prie koalicijos formavimo. Pasak Kirkilo, šiuo metu iš esmės darbas vyksta mažumos Vyriausybės sąlygomis, o opozicija, politiko manymu, elgiasi nekonstruktyviai, tad LLRA-KŠS prisijungimas prie koalicijos yra būtinas.

  Valdančiosios koalicijos formavimas

  Praėjusią savaitę "valstiečiai", "socialdarbiečiai" ir "tvarkiečiai" nutarė pasirašyti memorandumą dėl valdančiosios koalicijos subūrimo. Į koaliciją taip pat kviečiama Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS).

  Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sakė, kad teoriškai po derybų dėl naujos valdančiosios daugumos gali pasikeisti visas kabinetas.

  Pagal pasirašytą memorandumą premjeru lieka Saulius Skvernelis, o Seimo pirmininko postas tenka Socialdemokratų darbo partijai.

  Pats  Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pareiškė, kad atsistatydinti neketina.

  Temos:
  Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (19)
  Tegai:
  vyriausybė, Seimas, Gediminas Kirkilas

  Svarbiausios temos