08:28 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Darius Jauniškis, archyvinė nuotrauka

  Jauniškis tvirtina, kad po Nausėdos inauguracijos viskas pasikeis

  © Photo: Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamentas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  9201

  VSD direktorius pripažino, kad Lietuvos žvalgyba nefiksavo Rusijos kišimosi į Lietuvoje vykusius rinkimus

  VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Darius Jauniškis antradienį su išrinktuoju prezidentu Gitanu Nausėda aptarė dabartinę grėsmių nacionaliniam saugumui situaciją, praneša LRT.

  Jo teigimu, Lietuvos žvalgyba kol kas nefiksavo Rusijos kišimosi į mūsų šalies rinkimus.

  "Kaip žinia, jis (Nausėda — Sputnik) dar nelabai gali susipažinti su slapta informacija. Tiesiog bendrai pasikalbėjome apie situaciją. Aš, kaip visada paslaptingas – daug nepasakysiu. Pasišnekėjome. Po inauguracijos prasidės rimti reikalai ir bus kitaip", — antradienį sakė Jauniškis.

  VSD vadovas po susitikimo su išrinktuoju prezidentu Nausėda atskleidė, kad susitikimo metu buvo aptarta bendra situacija apie grėsmes nacionaliniam saugumui. Be to, VSD direktorius pripažino, kad Lietuvos žvalgyba nefiksavo Rusijos kišimosi į Lietuvoje vykusius rinkimus, nors apie tokią grėsmę žvalgyba buvo pranešusi anksčiau.

  Anot jo, VSD su prezidentu aptarinės įvairiausias nacionalinio saugumo temas.

  "Temų daug: terorizmas, migracija, Rusija, kitos šalys, matyt", — aiškino Jauniškis.

  Jauniškis teigė, kad su Gitanu Nausėda neaptarinėjo savo likimo VSD vadovo poste. Jis tvirtino, kad jo personalija visada gali būti keičiama. Jis tikina, kad pasikeitus politinėms aplinkybėms, gali būti keičiama ir jo personalija. Jauniškio kadencija baigiasi kitų metų birželio 14 dieną. Jis teigė pats nesieksiantis ir toliau vadovauti VSD, pasibaigus jo kadencijai.

  Lietuvoje antrasis prezidento rinkimų turas įvyko gegužės 26 dieną. Pagal preliminarius VRK rezultatus, Nausėda gavo 65,86 proc. balsų. Jo varžovę Ingridą Šimonytę palaikė 32,86 proc. rinkėjų. Prezidento rinkimų antrajame ture dalyvavo 53,43 proc. rinkėjų. Nausėda prezidento pareigas pradės eiti nuo liepos 12-osios — tą dieną įvyks naujojo šalies vadovo inauguracija.

  Dar šia tema

  Rinkimai baigėsi. Kas laukia tautos?
  Laukia labai sudėtingas metas: Nausėda susitiko su Skverneliu
  Nausėda ir Zelenskis — šviesi ateitis ar tuščios viltys?
  Tegai:
  Darius Jauniškis, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos