20:42 2019 Birželio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1388
 • RUB71.4389
  Linas Linkevičius, archyvinė nuotrauka

  Kirkilas tvirtina, kad Linkevičius teoriškai gali tapti KAM vadovu

  © Flickr/ Lithuanian Ministry of Foreign Affairs / R. Dačkus
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (22)
  41 0 0

  Anot "socialdarbiečio", Linkevičius greitu metu turėtų susitikti su Nausėda, kuris išsakys savo poziciją

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Teoriškai užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gali tapti Krašto apsaugos ministerijos vadovu, trečiadienį Žinių radijui sakė LSDDP partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas.

  Žurnalisto paklaustas, ar Linkevičius kaip "socialdarbiečių" frakcijos narys, sudarius naują koaliciją, bus perkeltas į Krašto apsaugos ministro pareigas, Kirkilas atsakė, jog teoriškai taip gali atsitikti, o praktiškai spręs išrinktas prezidentas Gitanas Nuasėda.

  "Teoriškai taip, praktiškai — greitai pamatysime. Nes, kiek aš žinau, ministras artimiausiu metu susitinka su išrinktuoju prezidentu. Matysim prezidento poziciją. Gana greit sužinosim. Bet teoriškai taip gali atsitikti", — sakė Kirkilas.

  Laidos vedėja atkreipė dėmesį, kad Linkevičius jau buvo krašto apsaugos vadovu. Kirkilas savo ruožtu priminė, jog 2004 metais "perėmė iš Linkevičiaus krašto apsaugos ministro vėliavą".

  Linas Linkevičius 1993–1996 metais Adolfo Šleževičiaus ir Mindaugo Stankevičiaus vyriausybėse ėjo krašto apsaugos ministro pareigas. Vėliau, 2000–2004 metais Rolando Pakso ir Algirdo Brazausko vyriausybėse vėl vadovavo krašto apsaugos ministerijai. Kirkilas tapo KAM ministru 2004 metų gruodį ir ėjo šias pareigas iki 2006 metų.

  2012 metų liepos mėnesį prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu Linkevičius buvo paskirtas Lietuvos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Baltarusijos Respublikoje. Iš ambasadoriaus pareigų atšauktas, paskyrus Užsienio reikalų ministru 2012 metų gruodžio 7 dieną.

  Kirkilas 2017 metų lapkritį, prieš pašalinimo iš LSDP klausimo svarstymą, pats kartu su kitais septyniais partijos nariais pasitraukė iš partijos. Vėliau tapo Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininku. Linkevičius 2017 metų rugsėjį pasitraukė iš LSDP po to, kai partija nusprendė trauktis iš valdančiosios koalicijos seime ir išsaugojo užsienio reikalų ministro postą.

  Temos:
  Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (22)

  Dar šia tema

  Kirkilas pasiūlė iškelti Lietuvos užsienio reikalų ministrą į prezidentus
  Kirkilas save mato ir Seimo vadovo, ir eurokomisaro poste
  Tegai:
  Linas Linkevičius, Gediminas Kirkilas

  Svarbiausios temos