23:42 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Seimo narys Petras Gražulis įtariamas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, dėl ko valstybė patyrė didelę žalą

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis pasirašė kreipimąsi į Seimą, prašydamas leisti patraukti Seimo narį Petrą Gražulį baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę, rašoma pranešime spaudai.

  Toks sprendimas buvo priimtas įvertinus duomenis, surinktus ikiteisminiame tyrime dėl piktnaudžiavimo, apgaulingos apskaitos tvarkymo, prekybos poveikiu, dokumento suklastojimo ir papirkimo.

  Šiuo metu pareigūnų turimi duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad Gražulis nuo 2015 metų gegužės iki 2017 metų vasario, veikdamas vienos uždarosios akcinės bendrovės interesais, galimai piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, dėl ko valstybė patyrė didelę žalą.

  Duoti parodymus kaip specialusis liudytojas Gražulis atsisakė.

  Pažymiama, kad dėl Seimo nario laisvės suvaržymo į Seimą gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.

  Taip pat tyrimas dalyje dėl buvusio Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus Jono Masiuliaus piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo buvo nutrauktas, nenustačius jo veiksmuose nusikalstamos veikos požymių.

  Prokuroro vertinimu, gavus atsakymus iš Rusijos bei kitus duomenis nustatyta, kad Rusijos veterinarinės ir fitosanitarinės priežiūros federalinės tarnybos bei kitų dokumentų duomenys sutampa su atitinkamų Lietuvos institucijų bei tarnybų dokumentuose nurodytais duomenimis.

  Tai paneigė pradinius įtarimus dėl dokumentų klastojimo.

  Dar šia tema

  Gražulis pavadino Nausėdą viltimi Lietuvai
  Tegai:
  prokuratūra, Petras Gražulis

  Svarbiausios temos