01:43 2019 Birželio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1234
 • RUB72.1432
  Linas Linkevičius, archyvinė nuotrauka

  Linkevičius, susitikęs su Nausėda: politika Rusijos atžvilgiu keistis neturėtų

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  43 0 0

  Paklaustas, ar susitikime buvo aptartos būsimos politikos su Rusija gairės, Linkevičiaus sakė, pokalbyje šios temos neišvengta, tačiau esminiai dalykai ir Lietuvos pozicija šiuo atveju keistis neturėtų

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Išrinktasis Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį Prezidentūroje susitiko su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, praneša LRT.

  Po susitikimo su naujuoju prezidentu, Linkevičius sakė, kad aptarė pagrindines užsienio politikos kryptis, šiek tiek trumpai paminėtos strategijos ir prioritetai. 

  Paklaustas, ar susitikime buvo aptartos būsimos politikos su Rusija gairės, Linkevičiaus sakė, kad pokalbyje šios temos neišvengta, tačiau esminiai dalykai ir Lietuvos pozicija šiuo atveju keistis neturėtų.

  "Kryptis, nemanau, kad gali keistis. Galbūt tik taktiniai pokyčiai galėtų būti dialoge ar kituose dalykuose, bet mūsų nuostata ir argumentacija yra labai aiški ir suprantama, todėl ypatingų pokyčių šioje sferoje tikėtis nereikėtų", — sakė ministras.

  Linkevičius pabrėžė, kad, nors ir tikimasi niuansų, strateginės kryptys užsienio politikoje kisti neturėtų. Kalbant apie Nausėdos norą pakeisti santykius su Baltarusija, užsienio reikalų ministras sakė, kad detaliau pakalbėti pritrūko laiko, buvo aptarti tik tam tikri niuansai.

  Anksčiau išrinktas prezidentas tvirtino, kad norėtų gerinti santykius su Baltarusija, nes, anot jo, būtina palaikyti gerus ryšius su kaimyninėmis valstybėmis. Kalbant apie Rusiją, naujasis Lietuvos prezidentas teigė laikantis Rusiją "agresore dėl Krymo aneksijos ir veiksmų Rytų Ukrainoje". Tačiau, anot jo, svarbu veikti taip, kad žmonės Rusijoje nevertintų Lietuvos kaip priešės.

  Dar šia tema

  Rinkimai baigėsi — ar Nausėda pasiruošęs ištrūkti iš senosios paradigmos spąstų?
  Nausėda ir Zelenskis — šviesi ateitis ar tuščios viltys?
  Nausėda nesiekia keisti dabartinio bendradarbiavimo su Rusija krypties
  Tegai:
  santykiai su Rusija, Linas Linkevičius, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos