07:56 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Varšuva, archyvinė nuotrauka

  Paskelbta, kada vyks pirmasis Nausėdos užsienio vizitas

  CC0 / Pixabay
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  21 0 0

  Trečiadienį su naujuoju Lietuvos prezidentu susitikęs užsienio reikalų ministras patvirtino, kad šiuo metu jau planuojamas Nausėdos vizitas į Varšuvą

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius patvirtino, jog pirmojo vizito Gitanas Nausėda vyks į Lenkiją, jis suplanuotas iš karto po inauguracijos, liepos 16 dieną, rašo LRT.

  "Jau prasidėjo pirmi užsienio kontaktai, telefoniniai pokalbiai. <...> Liepos 16 pirmasis vizitas į užsienį, į Lenkiją. O vėliau bus kitų kontaktai", — po susitikimo sakė Linkevičius.

  Paklaustas, ar susitikimo metu buvo aptartos Lino Linkevičiaus galimybės toliau eiti ministro pareigas, politikas sakė, kad apie tai plačiau diskutuota nebuvo, sprendimai šiuo klausimu priimami ne prezidentūroje.

  "Nekalbėjome apie jokias kadrines galimybes, nes tai sprendžiama visai kitur", — trumpai atsakė dabartinis ministras.

  Nausėda anksčiau skelbė, kad Europoje jis ketina stiprinti ryšius su Lenkija.

  Be to, išrinktas prezidentas pasisakė už dialogą su Baltarusija. Pasak jo, Lietuva yra suinteresuota "turėti nepriklausomą kaimyną savo rytinėje sienoje". Nausėda pabrėžė, kad valstybės turi skirtingą požiūrį kai kuriais klausimais, ir pridūrė, kad tai "nėra didelė tragedija ir ją galima aptarti".

  Iškart po susitikimo su Nausėda Linkevičius patvirtino, kad Nausėdos prezidentavimo metu neturėtų pasikeisti strateginės užsienio politikos kryptis Rusijos atžvilgiu.

  Dar šia tema

  Rinkimai baigėsi — ar Nausėda pasiruošęs ištrūkti iš senosios paradigmos spąstų?
  Lenkai nenori Tusko vietoje matyti Grybauskaitės, rašo žiniasklaida
  Tegai:
  Lenkija, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos