12:12 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)
  74

  Anksčiau prokuroras Simonas Genys palaikė teismo sprendimą "per lengvu" ir nusprendė jį apskųsti

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Teisėsaugos institucijoms ir Lietuvos teismų sistemai reikia reformų, pareiškė interviu Sputnik Lietuva Klaipėdos miesto tarybos deputatas Viačeslavas Titovas.

  Anksčiau Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras Simonas Genys nusprendė apskųsti teismo sprendimą deputatui dėl jo pasisakymų apie Lietuvos "miško brolių" vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą. Prokuroras mano, kad teismo sprendimas yra neteisingas ir faktiškai "pateisina" Titovo veiksmus.

  "Kai paskelbiami tokie politiniai nuosprendžiai, neargumentuoti, <...> žinoma, visa tai yra niekšybė vienu žodžiu. Aš parašiau apeliaciją, kaip supratau, kartu [vienu metu] su prokuroru. Dabar mūsų apeliaciją nagrinės kita teismo instancija. Tikiuosi, kad kažkur kažkas suveiks, kažkoks  protas, kažkoks teisingumas, kažkoks filtras, ir viską įdės į savo vietą, ir mane pripažins visiškai nekaltu", — pasakė deputatas.

  Titovas pabrėžė, kad jis persekiojamas tik dėl to, kad įgarsino 1957 metų sovietinio teismo sprendimą Ramanausko atžvilgiu.

  "Bent vienas teisėjas jau paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį, kad esu kaltas tariamai", — priminė politikas.

  Titovo byla

  Pernai, liepos pabaigoje, Lietuvoje kilo skandalas dėl Titovo pasisakymų apie tai, kad Lietuvos "partizanas", ​​"miško brolis" Adolfas Ramanauskas-Vanagas susijęs su taikių piliečių ir vaikų nužudymu.

  Dėl Titovo pasisakymų yra pradėtas ikiteisminis tyrimas Klaipėdos apygardos prokuratūroje dėl mirusiojo atminimo paniekinimo, o Klaipėdos miesto iniciatyva Titovui buvo pradėta Įgaliojimų netekimo procedūra.

  Titovas atsisakė deputato mandato lapkritį tam, kad galėtų dalyvauti rinkimuose. Pasak jo, jis pasiryžo šiam žingsniui, kad miesto tarybos nariai neturėtų teisinio pagrindo apkaltos procesui užbaigti. Šiuo metu Titovui uždrausta išvykti iš Lietuvos. Deputatas pažymėjo, jog jis ir jo rinkėjai nesutinka su tuo, kad jis tariamai pažeidė priesaiką.

  Gegužės mėnesį Klaipėdos apygardos teismas paskyrė Titovui 12 tūkstančių eurų baudą. Tuo metu Genys pareikalavo skirti deputatui 1 metų 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2 metams. Kaltinimai Titovui buvo pareikšti pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius: mirusiojo atminimo paniekinimas, nesantaikos kurstymas ir sovietinės agresijos pateisinimas.

  Pats Titovas ne kartą kalbėjo apie savo nekaltumą. Paskelbus nuosprendį, jis pareiškė, kad "teisingumas Klaipėdoje pralaimėjo".

  Lietuvoje "miško broliai" — nacionalistiškai nusiteikę ginkluoto judėjimo, 1940-1950 m. veikusio šalies teritorijoje, organizatoriai. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis tų, kurie buvo prieš Tarybų valdžią, prisijungė prie fašistinės Vokietijos. "Miško broliai" buvo prisidėję prie civilių gyventojų naikinimo ir tarybinių partijų darbuotojų žudynių.

  Miško broliai Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  © Sputnik
  "Miško broliai" Baltijos šalyse 1940-1950 metais
  Temos:
  Skandalas aplink Klaipėdos miesto deputatą Viačeslavą Titovą (31)

  Dar šia tema

  Žiniasklaidos "laisvė" — reliatyvi sąvoka
  Titovas knygos apie "miško brolių" vadą autorių pavadino "scenaristu"
  Titovui dėl pasisakymų apie Adolfą Ramanauską-Vanagą skirta 12 tūkst. eurų bauda
  "Teisingumas pralaimėjo": Titovas pakomentavo Lietuvos teismo nuosprendį
  Tegai:
  Lietuva, miško broliai, Viačeslavas Titovas

  Svarbiausios temos