00:03 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Anksčiau Lietuvos diplomatinės atstovybės vadovas buvo atšauktas, nes byloje dėl prekybos poveikiu jam buvo suteiktas specialiojo liudytojo statusas

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas kitą savaitę grįš į Maskvą, praneša Lietuvos užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  URM baigė vidinį tarnybinį patikrinimą, kurio metu išnagrinėjo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pateiktą informaciją. Nustatyta, kad Motuzas nepadarė tarnybinio nusižengimo.

  "Užsienio reikalų ministerijos komisija nenustatė objektyvių aplinkybių, kurios leistų teigti, kad Motuzas išreiškė prioritetą privatiems interesams ir vadovavosi ne Europos Sąjungos Vizų kodekso tiksliais ir siekiais", — sakoma URM pranešime.

  Lietuvos ambasadorius buvo atšauktas iš Rusijos balandžio pradžioje, nes "jis tampa pažeidžiamas po gautų grasinimų dėl "Sausio 13-osios bylos". Pagal oficialią versiją ambasadorius buvo atšauktas "konsultacijoms" dėl "pažeidžiamumo". Vėliau tapo žinoma, kad Motuzas dalyvauja byloje dėl rekybos poveikiu kaip specialusis liudytojas.

  Remigijus Motuzas, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Галерея "Триумф"

  Tyrimas buvo susijęs su tariamai neteisėtu vizos išdavimu Rusijos bankininkui Rinatui Nasyrovui.

  Tačiau Lietuvos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad prašymai Šengeno vizai gauti buvo išnagrinėti laikantis visų Vizų kodekse numatytų procedūrų ir reikalavimų ir dokumentas išduotas teisėtai.

  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad situacija su ambasadoriumi "meta šešėlį" į respubliką dėl bylos dėl kyšio.

  Dar šia tema

  Rusija atsakė į notą dėl Lietuvos atstovybės Maskvoje darbuotojų saugumo užtikrinimo
  Lietuva įteikė notą Rusijai dėl atstovybės Maskvoje saugumo užtikrinimo
  Seime raginama ambasadorių Rusijoje Motuzą atšaukti iš pareigų
  Tegai:
  Lietuva, prekyba poveikiu, Remigijus Motuzas

  Svarbiausios temos