04:42 2019 Birželio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Remigijus Žemaitaitis

  "Tvarkiečiai" pristatė savo sąlygas dėl koalicijos

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (19)
  24 0 0

  "Tvarka ir teisingumas" siūlo siekti vidutinio darbo užmokesčio didinimo iki 1000 eurų, keisti vaiko priežiūros išmokų tvarką, nustatyti 5 proc. PVM tarifą šviežiems maisto produktams bei stiprinti išorinės ES sienos saugojimą

  VILNIUS, 6 — Sputnik. "Tvarkos ir teisingumo" partija turi 11 punktų sąrašą, kuriame išdėstyti partjos pasiūlymai, kurie turėtų būti įtraukti į Vyriausybės programą. Kitaip "tvarkiečiai" prie koalicijos nesijungs, praneša LRT.

  "Tvarkiečių" pasiūlymuose išreikštas siekis, kad dar šiais metais vidunis darbo užmokestis Lietuvoje siektų 1000 eurų. Taip pat siūloma keisti vaiko priežiūros išmokų tvarką – už pirmus metus siūloma mokėti 100 proc. atlyginimo, už antrus – 75 proc. (dabar 70 proc. ir 40 proc. - Sputnik).

  "Tvarka ir teisingumas" siūlo didinti neformalaus ugdymo finansavimą ir kompensuoti per krizę sumažintų išmokas asmenims, dirbusiems pavojingose sąlygose, bei valstybės pensininkams (statutiniams darbuotojams).

  Taip pat siūloma stiprinti išorinės ES sienos saugojimą, kad būtų įrengtas rentgeno įrenginys kiekviename poste.

  "Tvarkiečiai" siūlo nustatyti 5 proc. PVM tarifą šviežiems maisto produktams, pagamintiems vietiniame žemės ūkyje, taip pat juridiniams asmenims PVM mokėjimą perkelti į atsiskaitymo momentą, t. y., kad verslas mokėtų PVM tada, kai su juo atsiskaito klientas, o ne išrašius sąskaitą.

  Tarp pasiūlymų – ir kitoks pelno mokesčio perskirstymas. „Tvarkiečiai“ siūlo, kad 75 proc. pelno mokesčio eitų į valstybės biudžetą, o 25 proc. – į savivaldybės biudžetą. Taip pat siūloma užtikrinti pakankamą finansavimą energetinio efektyvumo didinimo priemonėms - minimum 2 tūkst. daugiabučių turėtų būti modernizuojama kasmet.

  Be to, siūloma įvesti fitosanitarinius sertifikatus medienai ir medienos gaminiams, įvežamiems iš trečiųjų šalių, o prioritetinę ūkinę veiklą vykdantiems ūkio subjektams netaikyti 40 proc. rinkos koncentracijos taisyklės. Prioritetinė ūkio veikla būtų vėliau numatyta įstatymuose.

  Valdančiosios koalicijos formavimas

  "Valstiečiai", "socialdarbiečiai" ir "tvarkiečiai" nutarė pasirašyti memorandumą dėl valdančiosios koalicijos subūrimo. Į koaliciją taip pat kviečiama Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS).

  Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sakė, kad teoriškai po derybų dėl naujos valdančiosios daugumos gali pasikeisti visas kabinetas.

  LSDDP partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas pareiškė, kad teoriškai užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius gali tapti Krašto apsaugos ministerijos vadovu.

  Be to, pagal pasirašytą memorandumą Skvernelis išlieka Vyriausybės vadovu, o Seimo pirmininko pareigos atitenka Lietuvos socialdemokratų darbo partijai.

  Temos:
  Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (19)

  Dar šia tema

  Karoblis pristatė Nausėdai kandidatus į kariuomenės vado postą
  Nausėda: Skvernelis gali dirbti, bet nepakeičiamų nėra
  Kirkilas tvirtina, kad Linkevičius teoriškai gali tapti KAM vadovu
  Tegai:
  koalicija, Tvarka ir teisingumas

  Svarbiausios temos