06:54 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas aplankys Italiją bei susitiks su viso pasaulio katalikų vadovu popiežiumi Panciškumi

  VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. 2019 metų vasarą vyks antrasis istorinis Rusijos valstybės prezidento Vladimiro Putino susitikimas su Katalikų Bažnyčios pirmuoju hierarchu — popiežiumi Pranciškumi, pranešą leidinys Vatican News.

  "Galiu patvirtinti, kad liepos ketvirtą dieną popiežius Pranciškus priims Rusijos Federacijos Prezidentą Vladimirą", — sakė Šventojo Sosto spaudos tarnybos vadovas Alesandras Džizotis.

  Anksčiau Kremliuje taip buvo minėta apie Putino planus aplankyti Italiją, tačiau vizito data nebuvo tiksliai nurodyta.

  Popiežius Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Андрей Богданов

  Liepos mėnesį įvyks antrasis Putino ir popiežiaus susitikimas per pastaruosius ketverius metus. Ankstesnis įvyko 2015 metų birželio 10 dieną. Dėl eismo kamščių Milane ir Romoje ir dėl "užsitęsusių derybų" su Italijos ministru pirmininku į susitikimą su popiežiumi Putinas pavėlavo valandą.

  Italijos vadovybė, su kuria liepos mėnesį susitiks Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, dar kartą pareiškė norą panaikinti Europos Sąjungos nustatytas sankcijas prieš Rusiją.

  Pasak Italijos žemės ūkio, maisto ir miškininkystės ministro Džiano Marko Čentinajaus (Gianno Marco Centinaio), valdančioji Italijos partija "Lyga" bando įtikinti savo Europos sąjungininkus, kad izoliuoti Rusiją izoliavimo beprasmiška.

  "Manau, kad dabar turime galvoti, jog Rusija yra svarbi partnerė ir neturėtų būti izoliuota, — sakė Čentinajas. — Mes stengsimės įtikinti likusią dalį, kad galų gale visi sutiktų su mumis."

  Ministro pirmininko pavaduotojas ir Italijos vidaus reikalų ministras, "Lyga" partijos vadovas Matėjas Salvinis (Matteo Salvini), jau seniai pažadėjo, kad Italija bus viena iš pirmųjų šalių, norinčių panaikinti ES ekonominius apribojimus.

  Maskva išplėtė ES atstovų, kuriems draudžiama atvykti į Rusiją, sąrašą >>

  Salvinis sakė, kad antirusiškose sankcijose nemato "jokios ekonominės, politinės, socialinės ir kultūrinės prasmės".

  Įvykių kupinas liepos mėnuo

  Sekdamos JAV pavyzdžiu Europos Sąjungos šalys po 2014 metais vykusio perversmo Ukrainoje ir Krymo susijungimo su Rusija pradėjo taikyti sankcijas Rusijai, jas išplėtė ir pratęsė.

  Italija, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Вильф

  Taip buvo sustabdytos derybos dėl bevizio režimo, kai kuriems Rusijos vyriausybės pareigūnams, politikams ir verslininkams buvo uždrausta atvykti į ES šalis, jų turtas buvo įšaldytas ir įvestos ribojamosios priemonės prekybos, finansų ir karo pramonės srityse.

  Paprastai Briuselis sieja sankcijas Rusijai su Minsko susitarimų įgyvendinimu ir kas šešis mėnesius išklauso Prancūzijos ir Vokietijos pranešimą prieš priimdamas politinį sprendimą pratęsti ribojamąsias priemones dar šešiems mėnesiams. Kitų ekonominių sankcijų paketo galiojimas baigiasi 2019 metų liepos 31 dieną.

  Dar šia tema

  Analitikas: Lietuvos sankcijos prieš Rusiją — lyg anekdotas
  Italija teigia, kad Roma yra pasirengusi aptarti Krymo statusą
  Italija paragino automatiškai netaikyti sankcijų Rusijai
  Tegai:
  Popiežius Pranciškus, Italija, Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, Rusija

  Svarbiausios temos