12:13 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

  Ušackas papasakojo apie Skvernelio planus siekti pareigų Europos Komisijoje

  © REUTERS / INTS KALNINS
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  58 0 0

  Tuo tarpu, pasak Ušacko, pirmiausia reikia suprasti, kokios pozicijos ES gali sulaukti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė

  VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis gali būti suinteresuotas siekti posto Europos Komisijoje, sakė buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas, praneša LRT.

  Politikas pabrėžė, kad apie tai daug kalbama. Nuolat minimos Lino Linkevčiaus ir Roko Masiulio pavardės, tačiau, anot Ušacko, iš pradžių reikia palaukti, ar sulauks pasiūlymo Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  "Bet pirmiausia reikia truputėlį palaukti, kokią pareigybę, jeigu gaus, gaus Dalia Grybauskaitė. Nes jeigu ji bus pasiūlyta ir paskirta kaip Europos Komisijos prezidentė arba diplomatinės tarnybos vadovė, viceprezidentė, tai automatiškai ji užims Lietuvos kvotą. Vyriausybė turėtų ją skirti formaliai kaip Lietuvos atstovę. Jeigu ne, jeigu ji taps kitų pareigybių pareigūne, Vadovų Tarybos pirmininke ar Europos banko valdytoja, tada jau ta kvota išliktų ir Lietuvos Vyriausybė kartu su prezidentu turėtų skirti savo atstovą", — sako Ušackas.

  Tai, kad Lietuvos ministras pirmininkas galėtų tapti geru Europos Komisijos nariu, anksčiau teigė ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

  Kartu pats Skvernelis pareiškė, kad po naujojo prezidento inauguracijos gali išeiti iš Vyriausybės vadovo pareigų, bet vėliau pasisakė priešingai.

  Valdančioji partija "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" po EP rinkimų pradėjo formuoti naują koaliciją. Pasak "valstiečių" vadovo Ramūno Karbauskio, sprendimas dėl Skvernelio pareigų priklauso nuo formuojamos valdančiosios koalicijos. Pagal pasirašytą memorandumą vyriausybės vadovas toliau eis savo pareigas.

  Išrinktas prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad Skvernelis gali ir toliau eiti savo pareigas, tačiau pabrėžė, kad nėra nepakeičiamų žmonių.

  Grybauskaitei šiuo metu prognozuojamos aukštos pareigos Europos Sąjungoje. Kai kurie politikai mano, kad Grybauskaitė gali tikėtis Europos Komisijos pirmininko ar Europos Vadovų Tarybos vadovo pareigų.

  Tačiau ne visi ekspertai tiki tokia galimybe. Ekspertas Aleksandras Nosovičius pažymėjo, kad konkurencija ES yra didelė, be to, Lietuvos lyderė negalės tikėtis Višegrado grupės paramos, o jos biografijoje yra per daug prieštaringų faktų, kurie beveik neatitinka europiečių lūkesčių.

  Pati Grybauskaitė mano, kad dar per anksti kalbėti apie jos galimybes įsidarbinti ES.

  Dar šia tema

  Jos Ekscelencija Lietuvos prezidentė jau rašo CV
  Pasenusi moraliniu požiūriu: ES vadovybė nelaukia Grybauskaitės
  Vaišvila papasakojo apie būsimus pokyčius Lietuvoje, Nausėdai atėjus į valdžią
  Tegai:
  ES, Saulius Skvernelis, Vygaudas Ušackas

  Svarbiausios temos