12:43 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1016
 • RUB77.9343
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Parlamento rezoliucija taip pat ragina tarptautinę bendruomenę nepripažinti Krymo kaip Rusijos dalies

  VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Lietuvos Seimas priėmė nutarimą, kuriuo pripažino 1944 metų Sovietų Sąjungos veiksmus prieš Krymo totorius "genocidu", praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Dokumentą palaikė 77 deputatai. Vienas parlamentaras  susilaikė.

  "Priimtoje dokumente Seimas pasmerkė Krymo totorių žmonių sunaikinimą ir deportavimą, kurį suplanavo ir įvykdė totalitarinis sovietinis režimas 1944 metais, iš jų istorinės Tėvynės – Krymo pusiasalio – į negyvenamas Centrinės Azijos sritis, per kurias nuo bado, ligų, kankinimų ir sunkaus priverstinio darbo žuvo arti pusės ištremtųjų Krymo totorių", - rašoma Seimo pranešime.

  Seimūnai taip pat priminė savo poziciją dėl Krymo, kuris 2014 metais tapo Rusijos dalimi. Rezoliucijoje tarptautinė bendruomenė raginama nepripažinti referendumo rezultatų ir pasmerkti Krymo totorių "diskriminaciją".

  Antrojo pasaulinio karo metu iš Krymo teritorijos buvo išsiųsti 20 tautybių atstovai, kaltinami valstybės išdavimu. Tai paveikė daugiau kaip 277 tūkst. žmonių - Krymo totorių, armėnų, bulgarų, graikų, vokiečių ir italų šeimas. Gegužės 18 dieną laikoma Krymo totorių deportacijos aukų atminimo diena.

  MArija Zacharova, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Мамонтов

  Anksčiau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad grąžins Krymą į šalį ir pažadėjo išlaisvinti "Krymo totorių tėvynę" iš okupacijos. Tačiau Krymo totorių regioninės nacionalinės kultūros autonomijos vadovas Ejvazas Umerovas neigiamai sureagavo į jo žodžius. Jis pažymėjo, kad Krymo totoriams nereikia Kijevo dėmesio, ir jų žmones nereikia išlaisvinti nuo "okupacijos", nes jie nemano, kad yra "okupuoti".

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė dekretą dėl Krymo totorių ir kitų pusiasalio tautų reabilitacijos priemonių po to, kai Krymas tapo Rusijos dalimi.

  Savo ruožtu Krymo Respublikos vadovas Sergejus Aksenovas pareiškė, kad tautų deportavimas buvo pripažintas nusikaltimu ir pasmerktas — šis procesas prasidėjo dar TSRS. Jis taip pat pridūrė, kad tokių įvykių pasikartojimas niekada nebus toleruojamas.

  Dar šia tema

  Vis daugiau užsienio turistų aplanko Krymą
  Ekspertas pakomentavo NATO raginimus atšaukti Rusijos kariuomenę iš Krymo
  Ekspertas įvertino karinę grėsmę Krymo tiltui
  Senatorė iš Krymo pavadino Mei atsistatydinimą įspėjimu rusofobams
  Tegai:
  totoriai, Krymas, genocidas, Lietuva

  Svarbiausios temos