08:32 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Kaimyninių šalių susisiekimo ministrai ketina laikytis bendros pozicijos dėl Europos Sąjungos "Mobilumo paketo" klausimų

  VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos transporto ministrai imasi bendros iniciatyvos dėl Europos Sąjungos "Mobilumo paketo" klausimų sprendimo, praneša Susisiekimo ministerija.

  Šiandien Mažeikiuose susitinka Lietuvos susisiekimo ministras Rokas Masiulis, Latvijos transporto ministras Talis Linkaits ir Lenkijos infrastruktūros ministras Andrzej Adamczyk.

  Ministrų dėmesio centre — bendra pozicija dėl Europos Sąjungos "Mobilumo paketo" klausimų sprendimo bei šalis jungiančių projektų "Rail Baltica" ir "Via Baltica" perspektyvos.

  "Su kaimynais planuojame vieningai ginti savo vežėjų interesus. Sieksime, kad būtų pratęstos diskusijos dėl ES "Mobilumo paketo", atsisakant nuostatų, kurios nutolsta nuo pirminių Europos Komisijos tikslų, neatitinka ES bendros rinkos principų ir neprisideda prie geresnių vairuotojų darbo sąlygų", — sako susisiekimo ministras Masiulis.

  Ministrai numato vieningai reikalauti atsisakyti nuostatos dėl reguliaraus vilkikų grąžinimo į šalį, kurioje jie yra registruoti, nes tai sukelia papildomą naštą periferinių šalių verslui ir neprisideda prie vairuotojų gerovės.

  Planuojama kartu laikytis nuomonės, kad vairuotojų poilsio kabinoje negalima drausti, kol nebus išplėtota atitinkama poilsio infrastruktūra ES kelių tinkle. Ministrų nuomone, ES mastu tokios infrastruktūros tinklui išplėtoti reikia aiškaus įpareigojimo, tikslinės ES finansinės paramos ir pereinamojo laikotarpio.

  Ministrai taip pat pasisako prieš tarptautinio transporto skaidymą komandiravimo kontrolės tikslais, nes tai diskriminuoja tiek vairuotojus, tiek vežėjus, vykdančius mažai dvišalių operacijų.

  ES mobilumo paketas — tai iniciatyvų rinkinys, kuris turėtų reguliuoti ES transporto sektoriaus veiklą.

  Lietuvos valdžia nepatenkinta kai kuriomis dokumento nuostatomis ir kartu su kitomis šalimis paprašė atkreipti dėmesį į jo trūkumus.

  Visų pirma jų susirūpinimas susijęs su reikalavimu grąžinti sunkvežimius į registracijos šalį. Be to, šalys nesutinka su pasiūlymu apriboti galimybę teikti paslaugas kitose šalyse ir su draudimu vairuotojams kas savaitę ilsėtis transporto priemonės salone.

  Dar šia tema

  Lietuva Europos Sąjungoje — paskutinė tarp lygių?
  Lietuva ir Ukraina susitarė dėl konteinerių vežimo iš Klaipėdos į Kijevą
  Lietuvoje sukritikuotas kompromisinis mobilumo paketas
  Lietuvos vežėjai gali iškelti verslą į Lenkiją, rašo žiniasklaida
  Tegai:
  vežėjai, Lenkija, Latvija, Lietuva

  Svarbiausios temos