02:24 2020 Balandžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.0867
 • RUB80.6900
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Aljanso karinės pratybos skirtos ne tik sausumos ir jūrų pajėgoms tobulinti, bet ir regione esančių sunkiųjų ginklų skaičiui didinti, mano ekspertas Aleksejus Podberiozkinas

  VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Baltijos jūroje vyksta NATO karinio jūrų laivyno pratybos "Baltops". Šiais metais jose dalyvauja daugiau kaip 8,5 tūkst. karių iš 18 šalių, 50 laivų ir 40 orlaivių.

  Pratyboms vadovauja Jungtinės Valstijos. Pažymima, kad šių pratybų Baltijos jūroje tikslas yra parodyti Aljanso gebėjimą apsisaugoti nuo priešo.

  Interviu Sputnik radijui MGIMO Karo ir politikos studijų centro direktorius, istorijos mokslų daktaras Aleksejus Podberiozkinas pažymėjo, kad visi supranta, ką turi omenyje NATO, skelbdama "bet kokį priešą".

  "Akivaizdu, kad Baltijos šalys, vadinamosios naujosios NATO valstybės, tampa karinių pajėgų Baltijos šalyse plėtros baze. Visos pratybos vykdomos tam, kad būtų galima išlaikyti pajėgas šiose valstybėse. <…> Iš tiesų, vyksta taip: baigiasi vienerios pratybos, prasideda kitos. Tai reiškia, kad NATO šalių, ypač tų, kurios yra nutolusios nuo Baltijos šalių, pvz., JK, karinis buvimas darosi nuolatinis", — sakė ekspertas.

  Į pratybas buvo įtrauktos Belgijos, Vokietijos, Danijos, Ispanijos, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Lenkijos, Portugalijos, Rumunijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Turkijos, Prancūzijos, Estijos, Suomijos ir Švedijos pajėgos. Šiais metais vadovauja JAV karinio jūrų laivyno antrasis laivynas.

  Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu anksčiau sakė, kad NATO karinio potencialo didinimas griauna esamą saugumo sistemą pasaulyje ir verčia Maskvą imtis atsakomųjų priemonių.

  Dar šia tema

  Prikeltas iš nebūties JAV laivynas vadovaus NATO pratyboms Baltijos jūroje
  NATO įvardijo pratybų Baltijos jūroje tikslą
  NATO šalys vasarą suplanavo daugiau kaip 20 pratybų
  Tegai:
  Baltijos šalys, NATO pratybos

  Svarbiausios temos