05:07 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Sutariama, kad pasienio, muitinės ir kita kontrolė bus vykdoma be eilės, kai vežami gyvūnai, greitai gendantys kroviniai, taip pat, kai vykdomas reguliarusis keleivių vežimas autobusais

  VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Šiandien Vilniuje pasirašytas Lietuvos ir Mongolijos vyriausybių susitarimas dėl tarptautinio keleivių ir krovinių vežimo keliais, praneša Susisiekimo ministerija.

  Šio susitarimo pagrindu numatoma abipusiai plėtoti keleivių vežimą autobusais ir krovininiais automobiliais tarp Lietuvos ir Mongolijos tranzitu per valstybių teritorijas, taip pat į trečiąsias šalis ir iš jų.

  Susitarimą pasirašė Lietuvos susisiekimo viceministras Ričardas Degutis ir Mongolijos kelių ir transporto plėtros ministerijos valstybės sekretorius Batbold Sandagdorj.

  Susitarime numatomos konkrečios bendradarbiavimo sąlygos. Pavyzdžiui, vienos valstybės autobusai ir krovininės transporto priemonės, laikinai įvažiavę į kitos valstybės teritoriją, taip pat juose esantys degalai bus atleidžiami nuo muitų, mokesčių ir rinkliavų.

  Taip pat sutariama, kad pasienio, muitinės ir kita kontrolė bus vykdoma be eilės, kai vežami gyvūnai, greitai gendantys kroviniai, taip pat kai vykdomas reguliarusis keleivių vežimas autobusais.

  Tiek Lietuvoje, tiek Mongolijoje daugiausia krovinių pervežama automobilių keliais, todėl pirmas bendradarbiavimo susitarimas pasirašomas būtent kelių transporto srityje.

  Susisiekimo ministerija pabrėžė, kad geografinė šalių padėtis yra palanki būti tarptautinės logistikos grandinės, jungiančios Europą ir Aziją, dalimi, todėl ateityje bus siekiama bendradarbiauti ir geležinkelių bei oro transporto srityse.

  Dar šia tema

  Lietuviška žemės ūkio produkcija pasieks Kinijos rinką
  Iš Kinijos į Lietuvą geležinkeliu bus vežamos pašto siuntos
  Ekspertas: Lietuvos uostų pajėgumų nepakanka Kinijos verslui
  Kiniją domina ne tik lietuviškas pienas, bet ir lazeriai
  Tegai:
  krovinių vežimas, Mongolija, Lietuva

  Svarbiausios temos