06:00 2019 Birželio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis, archyvinė nuotrauka

  TS-LKD reikalauja suformuoti "sisteminį požiūrį į santykius su Rusijos verslu"

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Seimas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  3410

  Ažubalis ir Kasčiūnas priminė apie draudimą atvykti į Lietuvą į vadinamąjį Magnickio sąrašą įtrauktiems užsieniečiams

  VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Audronius Ažubalis kreipėsi į ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, prašydami nebedelsti ir pateikti ekonominių sankcijų įstatymo pataisas, leisiančias "suformuoti sisteminį požiūrį į santykius su Rusijos verslu", praneša Seimo spaudos tarnyba.        

  "Įdomi situacija. Lietuvos verslo grupės ne tik laimi Rusijos valstybinių pirkimų konkursus, kurie apima ir sandorius su Rusijos FSB, bet šalia to dalyvauja ir laimi Lietuvos strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių bei Lietuvos kariuomenės pirkimų konkursus", — Facebook rašo Kasčiūnas.

  Parlamentarai atkreipia dėmesį į birželio 10 dieną paviešintą LRT Tyrimų skyriaus publikaciją, kurioje skelbiama, kad dviejų Lietuvos verslo grupių — "Novikontas" ir "Garant Group" — akcininkų įmonės dalyvauja Rusijos valstybiniuose pirkimuose.

  LRT tyrimas atskleidė, kad laimėti pirkimų konkursai apima ir sandorius su Rusijos Federacijos Federaline saugumo tarnyba (FSB), kurie finansuoti Rusijos gynybos biudžeto lėšomis. Minėtos įmonės dalyvauja ir laimi Lietuvos strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių, Lietuvos kariuomenės pirkimų konkursus.

  Atsižvelgiant į tai, Seimo nariai primena, kad praėjusių metų pabaigoje Vyriausybė įsipareigojo parengti naują Lietuvos ekonominių ir kitų tarptautinių sankcijų įstatymo projektą, kuriuo būtų nustatytos nacionalinės ribojančios priemonės užsieniečiams, kuriems uždrausta atvykti į Lietuvą.

  "Kitaip tariant, į vadinamąjį Magnickio sąrašą įtrauktiems užsieniečiams, t. y. kurie šiurkščiai pažeidinėja žmogaus teises, yra korumpuoti ar susiję su pinigų plovimu, taikyti nacionalines sankcijas — įšaldyti Lietuvoje veikiančiuose bankuose laikomas jų pinigines lėšas ir kitą finansinį turtą, o Lietuvoje veikiantiems fiziniams asmenims ir įmonėms būtų draudžiama prekiauti su šiais užsieniečiais ar įmonėmis, kuriose tie užsieniečiai yra naudos gavėjai", — pabrėžiama pranešime.

  Kasčiūnas nuogąstauja, kad Vyriausybė to nepadarė, nors, anot jo, toks įstatymas leistų suformuoti sisteminį požiūrį į santykius su Rusijos verslu.

  "Toks įstatymas leistų suformuoti sisteminį požiūrį į santykius su Rusijos verslu ir leistų mums atsakyti kada "biznis yra biznis", o kada tai jau nacionalinio saugumo problema", — tvirtina Kasčiūnas.

  Pasak Ažubalio, tenka apgailestauti, kad Vyriausybė daugiau nei metus nepasinaudojo proga parodyti lyderystės šiuo svarbiu nacionaliniam saugumui klausimu, kai tuo metu Seimo opozicijos pateiktas įstatymo projekto variantas dūla Vyriausybės stalčiuose.

  "Tikimės, kad Vyriausybė atkreips dėmesį į viešojoje erdvėje nuolat pasirodančią informaciją apie lietuviško kapitalo įmonių santykius su trečiųjų šalių subjektais ir asmenimis, kurie kelia klausimus dėl jų atitikimo Lietuvos užsienio ir nacionalinio saugumo interesams, ir pagaliau imsis iniciatyvos ir daugiau nedels rengdama naują įstatymo projekto variantą, ir jį pateiks dar šios Seimo kadencijos metu", — teigė Seimo narys.

  "Magnickio įstatymas" Lietuvoje įsigaliojo 2018 metais. Dokumentas draudžia užsienio piliečiams, kurie yra susiję su korupcija, pinigų plovimu užsienyje arba žmogaus teisių pažeidimais, įvažiuoti į respubliką. Draudimas galioja penkerius metus.

  Atsakydama į tai, Rusija uždraudė įvažiuoti į šalį priešiškiausiai nusiteikusiems Lietuvos politikams, deputatams ir politologams.

  Dar šia tema

  Baltijos šalių nepriklausomybei "grasina". Ir tai daro istorikai ir dainininkai
  Rusija atsakys į naujas JAV sankcijas
  Verslas laimi, politikai pralaimi: kaip Rusijos SGD užkariaus Baltiją
  Tegai:
  Magnickio sąrašas, verslas, Rusija, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD)

  Svarbiausios temos