21:57 2019 Rugsėjo 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1096
 • RUB71.2243
  NATO pratybos, archyvinė nuotrauka

  Rusijos URM vadovo pavaduotojas: NATO primeta dirbtinę karinę-politinę darbotvarkę

  © Sputnik / Георгий Базаев
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  39 0 0

  Pasak Gruško, šiandien Aljansas bando primesti europiečiams neegzistuojančią karinę-politinę darbotvarkę, paremtą išgalvota europiečiams iš Rytų kylančia grėsme, ir tai neturi nieko bendro su tikraisiais Europos saugumo poreikiais

  VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. NATO bando primesti europiečiams dirbtinę karinę-politinę darbotvarkę, remdamasi išgalvota grėsme iš Rytų, RIA Novosti cituoja Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojo Aleksandro Gruško žodžius.

  "Trumpai tariant, tikriausiai teisingai apie tai kalbėjo ministras (Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas — Sputnik). Verta pažymėti, kad JAV tvirtai laikosi pasaulio atkūrimo pagal Amerikos šablonus principų. Kalbant apie stambiausią karinę organizaciją, sukurtą 1949 metais — NATO, tai šiandien Aljansas bando primesti europiečiams neegzistuojančią karinę-politinę darbotvarkę, paremtą išgalvota europiečiams iš Rytų kylančia grėsme, ir tai neturi nieko bendro su tikraisiais Europos saugumo poreikiais", — sakė Gruško.

  Rusijos ir NATO santykiai

  NATO nuolat kaltina Rusiją dėl "įtampos" didinimo, o JAV ir Europos politikai skelbia apie "Rusijos grėsmę". Kartu, kaip pažymėjo Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu ir Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Sergejus Lavrovas, būtent Aljansas, pasinaudodamas "galimos Rusijos grėsmės" pretekstu, dislokuoja savo karines pajėgas arčiau Rusijos sienų.

  Praėjusiais metais, remiantis Stokholmo tarptautinio taikos tyrimų instituto (SIPRI) skaičiavimais, Rusijos karinės išlaidos sumažėjo 3,5 proc. ir sudarė 61,4 mlrd. dolerių. Pirmą kartą nuo 2006 metų Maskva šiame reitinge nusileido nuo penktosios į šeštąją vietą. Tuo tarpu Vašingtono išlaidos išaugo 4,6 proc. ir sudarė 649 mlrd. dolerių.

  Interviu Sputnik radijui politikos analitikas Andrejus Koškinas pažymėjo, kad SIPRI duomenys neatitinka NATO pareiškimų apie "Rusijos grėsmę". Pasak jo, šalys, kurios yra Aljanso narės, naudojasi šiuo pretekstu, norėdamos padidinti karinį biudžetą.

  Maskva nuolat pareiškia, kad neketina nieko pulti. Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksandras Gruško pažymėjo, kad praėjusių metų NATO valstybių narių gynybos išlaidos viršijo vieną trilijoną dolerių, o tai yra 22 kartus daugiau nei Rusijos gynybos išlaidos.

  NATO: plėtros istorija
  © Sputnik /
  NATO: plėtros istorija

  Dar šia tema

  "Karo banginiai ir krevetės": NATO kuria naujas pasakas apie Rusiją Baltijos jūroje
  Istorikas: Baltijos šalys gali tapti pagrindiniu NATO sustiprinimo regionu
  NATO priims naują karinę strategiją dėl "Rusijos branduolinės grėsmės"
  Stoltenbergas pareiškė, kad Rusija neįvertino NATO vienybės
  Tegai:
  grėsmė, Europa

  Svarbiausios temos