23:20 2019 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Rusijos URM, archyvinė nuotrauka

  Rusijos URM įvardijo skolos sumokėjimo Europos Tarybai sąlygą

  © Sputnik / Наталья Селиверстова
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (61)
  45

  Rusijos užsienio reikalų ministerija ne kartą minėjo, kad sankcijos prieš Rusijos delegaciją Parlamentinėje Asamblėjoje sukelia krizę Europos Taryboje

  VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Rusija yra pasirengusi sumokėti skolą Europos Tarybai, kai tik bus panaikinti visi apribojimai Rusijai, rašo RT su nuoroda į Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotoją Aleksandrą Gruško.

  "Mūsų pozicija nesikeičia: kai tik bus panaikinta diskriminacinių apribojimų galimybė, Rusija sumokės savo įnašą ir įsiskolinimus", — teigia diplomatas.

  Anot jo, turi būti priimti "sprendimai, reikalingi Rusijos delegacijos teisėms atkurti, turi įvykti balsavimas dėl generalinio sekretoriaus kandidatūros".

  Sausį Europos Taryba pareiškė, kad Rusija turėtų sumokėti 60 mln. eurų skolą, neatsižvelgiant į tai, ar ji nusprendžia likti organizacijoje, ar ne.

  Komentuodama šį pareiškimą, Federacijos taryba pavadino ET raginimą, kad Rusija sumokėtų skolą, cinišku.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija ne kartą minėjo, kad sankcijos prieš Rusijos delegaciją Parlamentinėje Asamblėjoje sukelia krizę ET.

  Rusija ir ETPA

  Šiuo metu Rusijos Federacijos delegacija nedalyvauja ETPA veikloje. 2014 metais iš Rusijos parlamentarų buvo atimta daug teisių, tarp jų teisė balsuoti ETPA dėl įvykių Kryme. Po to Maskva sustabdė įmokų mokėjimą, dėl to rimtai nukentėjo organizacijos biudžetas.

  Šių metų balandį ETPA paragino Rusijos delegaciją grįžti ir sumokėti įmokas. Be to, Europos Taryba (ET) paragino sukurti vienodas darbo sąlygas organizacijoje visiems nariams.

  Lietuva pasisako prieš Rusijos grąžinimą į ETPA. Šių metų gegužės mėnesį Seimo Užsienio reikalų komitetas išreiškė nepritarimą Europos Tarybos Ministrų komiteto sprendimui dėl Rusijos grąžinimo į ETPA. Be to, komitetas taip pat įpareigojo Seimo delegaciją ETPA nebalsuoti už ET Statuto pakeitimus ir kitus ETPA sprendimus, kurie leistų Rusijai dalyvauti organizacijos veikloje pilnomis teisėmis, net ir neįvykdžius Asamblėjos sprendimų.

  Kaip pažymėjo Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, prieš penkerius metus Rusijos teisės buvo rimtai pažeistos, nepaisant organizacijos įstatų dėl visų valstybių lygybės, tačiau naujas Europos Tarybos sprendimas rodo, kad ET nariai suprato, jog ir toliau palaikyti tokią situaciją dėl neteisėto ETPA sprendimo yra neįmanoma.

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (61)

  Dar šia tema

  Estijos prezidentė pasisakė prieš balsavimo teisių grąžinimą Rusijai ETPA
  Pirmą kartą ETPA paragino Rusiją sudaryti delegaciją ir sumokėti įnašą
  Ukraina atrado būdą, kaip užkirsti kelią Rusijos delegacijai grįžti į ETPA
  Tegai:
  Europos Taryba, Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM)

  Svarbiausios temos