18:01 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Reaguodama į vadinamuosius rinkimus, vykusius birželio 9 dieną, ES nepripažįsta konstitucinės ir teisinės sistemos, kurios rėmuose jie įvyko

  VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. ES nepripažįsta rinkimų, įvykusių birželio 9 dieną Pietų Osetijoje, praneša RIA Novosti su nuoroda į diplomatinės tarnybos atstovę Mają Kosijančič.

  "Mūsų pozicija labai aiški, ES palaiko Gruzijos teritorinį vientisumą. Atsižvelgdami į vadinamuosius rinkimus, vykusius birželio 9 dieną, primename, kad ES nepripažįsta konstitucinės ir teisinės sistemos, kurios rėmuose jie įvyko. Tai yra nuosekli pozicija", — sakė ji žurnalistams.

  Pietų Osetijos VRK teigimu, peržiūrėjus daugiau nei 95 proc. protokolų, 34,96 proc. rinkėjų balsavo Parlamento rinkimuose už "Vieningą Osetiją", 21,8 proc. už Liaudies partiją, 14,37 proc., už "Žmonių vienybę" — 12,96% ir už Komunistų partiją — 7,29%.

  Pirmą kartą Parlamento rinkimai vyko pagal mišrią daugumos proporcinę sistemą: pusė iš 34 deputatų buvo renkami iš partijų sąrašų, pusė — vienmandatėse rinkimų apygardose.

  Remiantis VRK duomenimis, iš 17 kandidatų, kurie patenka į Parlamentą vienmandatėse rinkimų apygardose, septyni žmonės yra iš "Vieningos Osetijos" partijos, šeši savarankiški kandidatai ir dar vienas kandidatas iš Komunistų partijos, "Nychas", "Liaudies partija" ir "Žmonių vienybė" .

  2008 metų rugpjūčio 8 naktį Gruzija apšaudė Pietų Osetiją iš raketų paleidimo įrenginių "Grad", o Gruzijos kariai puolė respubliką ir sunaikino dalį jos sostinės Chinvalis.

  Rusija, gindama Pietų Osetijos piliečius, kurių dauguma priėmė Rusijos pilietybę, išsiuntė karius į respubliką, o po penkių karo dienų Gruzijos kariuomenė pasitraukė iš regiono.

  Maskva 2008 metų rugpjūčio 26 dieną pripažino Abchazijos ir Pietų Osetijos suverenitetą. Rusijos vadovai ne kartą pareiškė, kad dviejų buvusių Gruzijos autonomijų nepriklausomybės pripažinimas atspindi esamą tikrovę ir yra nediskutuotinas.

  Dar šia tema

  Rinkimai baigėsi — ar Nausėda pasiruošęs ištrūkti iš senosios paradigmos spąstų?
  Valdančiųjų krizė ir išankstiniai Seimo rinkimai
  Tegai:
  Gruzija, ES, rinkimai

  Svarbiausios temos