16:39 2019 Birželio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1316
 • RUB71.5191
  Seimas, archyvinė nuotrauka

  LLRA-KŠS apie koalicijos derybas: dėl daugelio dalykų pavyko susitarti

  © Photo: CC BY-NC-SA 2.0 / Lithuanian Ministry of Foreign Affairs
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (22)
  20 0 0

  Šiandien Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga derybinių grupių susitikime pristatė savo iniciatyvų sąrašą

  VILNIUS, birželio 12 — Sputnik. Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, kuri taip pat įsitraukė į derybas dėl naujos valdančiosios koalicijos, tikina, kad susitarti pavyksta, praneša LRT.

  Trečiadienio rytą Seime vyko derybinių grupių susitikimas, kuriame dalyvavo "valstiečių", "tvarkiečių" bei LLRA-KŠS atstovai. Susitikimo metu LLRA-KŠS pristatė savo iniciatyvų sąrašą.

  "Dėl daugelio dalykų pavyko susitarti", — po susitikimo žurnalistams sakė LLRA-KŠS frakcijos Parlamente seniūnė Rita Tamašunienė.

  Tamašunienės teigimu, pristačius darbų sąrašus, bus konsultuojamasi su ministerijų atstovais, specialistais dėl tiems darbams reikalingų lėšų.

  "Viskas gerame kelyje, visai nebloga diskusija buvo", — teigė Tamašunienė.

  LLRA-KŠS atstovė nesukonkretino, ko prašo ar ką siūlo LLRA-KŠS ir kiek tai gali kainuoti.

  "Tų darbų yra nemažai. Mes išsiaiškinsime juos šiandien vakare", — komentavo Tamašunienė.

  "Valstiečių" derybų grupės narys, parlamentaras Jonas Jarutis antrino, kad dalis būsimų koalicijos partnerių iniciatyvų reikalauja finansinių išteklių, tad šias iniciatyvas reikia aptarti su specialistais.  

  "Sprendimai reikalauja finansinių išteklių. [...] Antras raundas, kaip sakau, derybų bus. Tikiuosi, kad sulauksime informacijos apie finansines valstybės galimybes. Tada galėsime kalbėti aiškiau. Kol nesusitarta dėl visko, nesusitarta dėl nieko", — aiškino Jarutis.

  Valdančiosios koalicijos formavimas

  Prieš kelias savaites "valstiečiai", "socialdarbiečiai" ir "tvarkiečiai" nutarė pasirašyti memorandumą dėl valdančiosios koalicijos sudarymo. Į derybas dėl koalicijos prisijungė ir LLRA-KŠS.

  Derybos prasidėjo birželio 10 dieną. Tikimasi pokalbius baigti iki liepos pradžios.

  Anksčiau ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sakė, kad teoriškai po derybų dėl naujos valdančiosios daugumos gali pasikeisti visas kabinetas.

  Socialdemokratų darbo partijos lyderiai tikina, kad, pagal kvotas, jie pretenduoja į tris ministrų portfelius, o visa kita esą yra derybų objektas, kaip ir Seimo pirmininko postas. "Tvarkiečiai" norėtų turėti tris portfelius.

  Anksčiau "socialdarbiečių" lyderis Gediminas Kirkilas pareiškė, kad ministrais dirbantys ar jais tapsiantys žmonės turės būti partijos, kuri tą žmogų deleguoja į postą, nariais.

  Temos:
  Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (22)

  Dar šia tema

  Landsbergis pasipiktino koalicijos ketinimais keisti Seimo pirmininką
  Karbauskis apie koalicijos formavimą: Pranckiečiui teks trauktis
  "Tvarkiečiai" pristatė savo sąlygas dėl koalicijos
  Tegai:
  koalicija, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS)

  Svarbiausios temos