08:38 2019 Liepos 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis

  Pranckietis pareiškė, kad Seime pritrūks balsų jam atstatydinti

  © Flickr/ Lietuvos Respublikos Vyriausioji rinkimų komisija
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (22)
  40 0 0

  Anksčiau Seimo pirmininkas pažymėjo, kad atsistatydins tik tuo atveju, jei deputatai surengs balsavimą ir išreikš jam nepasitikėjimą

  VILNIUS, birželio 12 — Sputnik. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako puikiai žinantis, kad Parlamente neužtektų balsų jam atstatydinti iš pareigų.

  "Puikiai žinau, kad tų balsų neužteks, tad iniciatoriams būtų labai sudėtinga apsispręsti tai daryti, nes būtų įsirodymas, kad šitas veiksmas yra neteiktinas", — Žinių radijui trečiadienį sakė Seimo vadovas.

  Anksčiau Seimo pirmininkas pažymėjo, kad atsistatydins tik tuo atveju, jei deputatai surengs balsavimą ir išreikš jam nepasitikėjimą. Tam už Pranckiečio pasitraukimą turėtų balsuoti dauguma parlamentarų, tai reiškia, ne mažiau kaip 71.

  Prieš kelias savaites "valstiečiai", "socialdarbiečiai" ir "tvarkiečiai" pasirašė memorandumą dėl valdančiosios koalicijos sudarymo. 

  Anksčiau ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sakė, kad teoriškai po derybų dėl naujos valdančiosios daugumos gali pasikeisti visas kabinetas.

  Pagal dokumentą, Skvernelis lieka Vyriausybės vadovu, o Seimo pirmininko pozicija perduodama Lietuvos socialdemokratų darbo partijai.

  Pranckietis, savo ruožtu, atsisako atsistatydinti. Be to, jis apkaltino valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" vadovą Ramūną Karbauskį tuo, kad jis daro spaudimą jam ir premjerui Sauliui Skverneliui.

  Derybos dėl valdančiosios koalicijos sudarymo prasidėjo birželio 10 dieną. Tikimasi pokalbius baigti iki liepos pradžios.

  Temos:
  Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (22)

  Dar šia tema

  Nauja koalicijos derybų idėja: visi ministrai bus partiniai
  "Tvarkiečiai" pristatė savo sąlygas dėl koalicijos
  Valdančiųjų derybas dėl koalicijos tikimasi baigti iki liepos pradžios
  LLRA-KŠS apie koalicijos derybas: dėl daugelio dalykų pavyko susitarti
  Tegai:
  Seimas, Viktoras Pranckietis, valdančioji koalicia, koalicija

  Svarbiausios temos