17:02 2019 Birželio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1388
 • RUB71.4389
  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka.

  Gražulis pareiškė, kad bylą prieš jį "užsakė" Lietuvos prezidentė

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  34 0 0

  Pasak Gražulio, prokuratūrai pateikti parodymai prieš jį yra melagingi, o jis pats "nukentėjo" dėl nuolatinės Grybauskaitės kritikos

  VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Antradienį Lietuvos generalinis prokuroras Evaldas Pašilis kreipėsi į Seimą su prašymu atšaukti partijos "Tvarka ir teisingumas" nario Petro Gražulio parlamentinį imunitetą.

  Pašilio pranešime teigiama, kad Seimo narys piktnaudžiavo savo statusu, veikdamas bendrovės, gaminančios šaldytus produktus, interesais, ir įsikišo į valstybės tarnautojų veiklą, kad būtų užkirstas kelias uždrausti eksportuoti bendrovės produktus į Rusiją ir Baltarusiją. Atitinkamas dokumentas skelbiamas Lietuvos Seimo interneto svetainėje.

  Pasak Pašilio, Gražulis gavo asmeninės naudos sau ir dviem kitiems žmonėms — beveik dvejus metus jie nemokamai naudojosi "Lexus" automobiliu, įsigytu iš šios bendrovės už 32 tūkst. dolerių (daugiau nei 28 tūkst. eurų). Be to, minėti asmenys tariamai įsigijo kuro už daugiau nei tūkstantį eurų iš bendrovės sąskaitos, naudojosi oro linijų bilietais ir iš bendrovės sąskaitos gavo 1,8 tūkst. eurų.

  Gražulis teigia, kad sumokėjo už automobilį. Jis taip pat neigia, kad ragino duoti kyšį tiems, kas atsakingi už maisto gamybos kontrolę.

  "Manau, kad tai baltais siūlais siūta byla, politinė byla. Ją užsakė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šiandien liudiju ir pagrindžiu dokumentais, kad prokuratūros parodymai yra melagingi", — citavo Gražulį LRT.

  Deputatas yra įsitikinęs, kad prezidentės administracija įtraukė jį į šią bylą, nes jis buvo vienas iš parlamentinės komisijos, kuri turėjo paaiškinti skandalus su slaptais dokumentais, kūrimo iniciatorių. Gražulis taip pat teigė, kad "byla sukurpta" dėl nuolatinės Grybauskaitės kritikos.

  Po generalinio prokuroro kreipimosi į Seimą parlamentarai sukūrė laikiną tyrimo komisiją, kuri spręs, ar reikia panaikinti Gražulio imunitetą. Už komisijos steigimą balsavo 96 Seimo nariai, vienas asmuo susilaikė.

  Tikimasi, kad komisija baigs darbą iki birželio 25 dienos. Jai vadovaus "valstiečių" atstovas Petras Valiūnas.

  Dar šia tema

  Politologas: visame Baltijos šalių regione tik Grybauskaitė buvo žinoma politikė
  Grybauskaitė metiniame pranešime ragino "smerkti agresorių"
  Gražulis pavadino Nausėdą viltimi Lietuvai
  Tegai:
  kritika, Dalia Grybauskaitė, Petras Gražulis, prokuratūra

  Svarbiausios temos