04:21 2019 Birželio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Gabrielius Landsbergis, archyvinė nuotrauka

  Landsbergis atskleidė, kurie ministrai paliks Vyriausybę

  © Photo: Lietuvos Respublikos Seimas / Dz.Barysaite
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  111 0 0

  Pasak TS-LKD vadovo, dviem ministrams teks pasitraukti iš Vyriausybės, o dar du susikeis vietomis

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis valdančiosios daugumos koalicines derybas įvardino "akių dūmimu". Taip jis tvirtino "Žinių radijo" eteryje.

  Pasak jo, Vyriausybę paliks du ministrai — susisiekimo ministras Rokas Masiulis bei socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

  Be to, Landsbergis neatmeta galimybės, kad užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius bei krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susikeis vietomis.

  "Aš pasakysiu griežtai, kad visas šis procesas, kuris vyksta keletą mėnesių, šis koalicijos formavimas yra akių dūmimas. Kuomet Ramūnas Karbauskis pirmą kartą pasakė, kad, jeigu jis nelaimės rinkimų, jis trauksis iš koalicijos į opoziciją, jungsis prie mūsų, aš jau tuomet pasakiau, kad tai baigsis vienu dalyku — susisiekimo ministro Roko Masiulio išėjimu", — tvirtino Landsbergis.

  Pasak jo, Seime jau seniai vyksta panašios kalbos.

  Tačiau Landsbergis pabrėžia, kad Masiulis yra populiariausias ministras šioje Vyriausybėje, jo darbams žmonės labiausiai pritaria.

  Bet, anot TS-LKD lyderio, Masiulis yra per daug nepriklausomas, nesuvaldomas ir daro taip, kaip jam atrodo, kad reikia daryti, neklauso nei Karbauskio, nei Sauliaus Skvernelio, todėl jį reikia "paliuosuoti".

  Be to, jis neatmeta galimybės, kad gali įvykti ir ministrų rokiruotė tarp užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus bei krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio.

  "Neatmesčiau galimybių, kad būtų kokių judėjimų, kad du ministrai susikeistų vietomis. Vietomis pasikeistų užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrai", — teigė Landsbergis.

  Derybos dėl valdančiosios koalicijos sudarymo prasidėjo birželio 10 dieną. Tikimasi pokalbius baigti iki liepos pradžios. "Valstiečiai", "socialdarbiečiai", "tvarkiečiai" ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) bando formuoti valdančiąją koaliciją. Viešai skelbiama, kad pasirašius naują koalicinę sutartį, numatančią kitokias ministerijų kvotas koalicijoje dalyvaujančioms partijoms, keistųsi dalis šios Vyriausybės ministrų.

  Pasirašytame trijų partijų memorandume taip pat pažymima, kad dabartinis premjeras Saulius Skvernelis savo postą turėtų išlaikyti, o Seimo pirmininko postą siūlys Socialdemokratų darbo partija.

  Dar šia tema

  "Tvarkiečiai" pristatė savo sąlygas dėl koalicijos
  LLRA-KŠS apie koalicijos derybas: dėl daugelio dalykų pavyko susitarti
  Pranckietis pareiškė, kad Seime pritrūks balsų jam atstatydinti
  Tegai:
  koalicija, Gabrielius Landsbergis

  Svarbiausios temos