00:29 2020 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB69.0442
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Apeliacinis teismas jam skyrė subendrintą 1883 eurų baudą bei priteisė iš Pūko nukentėjusiosios nuo seksualinio priekabiavimo naudai 1500 eurų neturtinei žalai atlyginti

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Lietuvos apeliacinis teismas šiandien iš dalies patenkino Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorės apeliacinį skundą ir buvusį Seimo narį Kęstutį Pūką pripažino kaltu dėl seksualinio priekabiavimo bei šaunamojo ginklo laikymo taisyklių pažeidimo, praneša Prokuratūra.

  Teismas už šiuos baudžiamuosius nusižengimus jam skyrė subendrintą 1883 eurų (50 MGL) baudą, kaip buvo prašoma apeliaciniame skunde, bei priteisė iš Pūko nukentėjusiosios nuo seksualinio priekabiavimo naudai 1500 eurų neturtinei žalai atlyginti.

  Apeliacinis teismas pripažino Pūką kaltu dėl seksualinio priekabiavimo prie Seimo nario padėjėja-sekretore dirbusios moters bei paliko nepakeistą pirmos instancijos teismo nuosprendį dėl priekabiavimo prie kitų trijų merginų, siekusių įsidarbinti į minėtas pareigas.

  Kaip praneša teismas, toks sprendimas argumentuojamas aplinkybe, kad įsidarbinimo santykis šiuo atveju nesudarė būtinojo nusikalstamos veikos sudėties elemento ― kitokio priklausomumo. Teismo vertinimu, nors Pūko sprendimas dėl pretendenčių įdarbinimo galėjo paveikti jų padėtį, tačiau šis poveikis nėra esminis, leidžiantis teigti, kad pretendentės buvo priklausomos nuo Pūko.

  "Esu patenkinta Apeliacinio teismo sprendimu, kad teisinėmis priemonėmis buvo apgintas nukentėjusiosios nuo seksualinio priekabiavimo interesas. Lietuvos apeliacinis teismas patvirtino visas Pūkui inkriminuotas aplinkybes. Pozicija išsiskyrė tik dėl kitokio priklausomumo konstatavimo pretendenčių į Seimo nario padėjėjas-sekretores klausimu", ― sakė ikiteisminį tyrimą atlikusi ir valstybinį kaltinimą byloje palaikiusi prokurorė Agnė Stankevičiūtė.

  Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė Stankevičiūtė, teikdama apeliacinį skundą, prašė panaikinti Vilniaus apygardos teismo kovo 1 dieną priimtą išteisinamąjį nuosprendį Pūkui ir pripažinti jį kaltu dėl visų jam inkriminuotų nusikalstamų veikų.

  Apeliaciniame skunde prokurorė akcentavo, kad Pūkas jam inkriminuotais veiksmais ― vulgariais ir gašliais pasisakymais, norinčių įsidarbinti merginų intymių kūno vietų komentavimu, nukentėjusiųjų vedimu į gyvenamąsias jo patalpas ― galbūt siekė seksualinio bendravimo ar pasitenkinimo. Tokiais veiksmais buvo ne tik pažeminta nukentėjusiųjų garbė ir orumas, tačiau ir pažeista jų seksualinio apsisprendimo laisvė.

  Ikiteisminis tyrimas dėl įtarto seksualinio priekabiavimo bei šaunamojo ginklo laikymo taisyklių pažeidimo Vilniaus apylinkės prokuratūroje buvo pradėtas 2017 m. kovo mėnesį.

  Jo metu buvo nustatyta, kad 2017 metų pradžioje, kelių mėnesių laikotarpiu, Seimo narys Pūkas galbūt seksualiai priekabiavo prie keturių pagal tarnybą ar kitaip priklausomų asmenų.

  Ikiteisminio tyrimo metu taip pat buvo nustatyta, kad nuo 2016 metų pabaigos iki 2017 metų vasario mėnesio pradžios Pūkas, laikydamas teisėtai įsigytą šaunamąjį ginklą bei šaudmenis darbo patalpose Seime, neužtikrino tinkamo šio ginklo ir šaudmenų saugumo. Tuo buvo pažeistos šaunamojo ginklo bei šaudmenų laikymo taisyklės ir dėl to sudarytos sąlygos kitam asmeniui neteisėtai pasinaudoti šaunamuoju ginklu.

  Dar šia tema

  Konstitucinis teismas: Pūkas pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką
  Seksualiniu priekabiavimu apkaltintas Pūkas atsisakė Seimo nario mandato
  "Vainšteino virusas" pasiekė ir Lietuvą
  Šarknickas: konservatoriai Seime kelia chaosą, nes keršija už pralaimėtus rinkimus
  Tegai:
  seksualinis priekabiavimas, Kęstutis Pūkas, Seimas

  Svarbiausios temos