00:29 2019 Spalio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  Juodoji jūra, archyvinė nuotrauka

  ES susirūpino dėl iššūkių saugumui Juodojoje jūroje

  © Sputnik / Сергей Мальгавко
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  24 0 0

  ES pabrėžia didėjančią Juodosios jūros regiono strateginę svarbą ir ragina aktyviau dalyvauti regioniniame bendradarbiavime pagal ES pasaulinę strategiją ir aptarti Europos kaimynystės politikos principus

  VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. ES užsienio reikalų ministrai pirmadienį patvirtino bendradarbiavimo Juodojoje jūroje susitarimą, išreikšdami susirūpinimą dėl saugumo problemų regione, dar kartą patvirtindami Krymo nepripažinimo poziciją ir pabrėždami būtinybę tinkamai finansuoti politiką šioje strateginėje ES kryptyje, rašo RIA Novosti.

  "ES taryba tebėra susirūpinusi dėl iššūkių saugumui Juodosios jūros regione. Šiame kontekste ji pakartoja, kad pagarba tarptautinei teisei, JT Jūrų teisės konvencijos nepriklausomumo, suvereniteto ir teritorinio vientisumo principams, laivybos laisvei, taip pat ES politika nepripažinti "neteisėtos Krymo aneksijos" yra esminis ES požiūris į regioninį bendradarbiavimą Juodosios jūros regione", — rašoma dokumente.

  Be to, ES "pabrėžia didėjančią Juodosios jūros regiono strateginę svarbą ir ragina aktyviau dalyvauti regioniniame bendradarbiavime pagal ES pasaulinę strategiją ir aptarti Europos kaimynystės politikos principus".

  Be to, ministrai "rekomenduoja stiprinti Juodosios jūros sinergijos ir kitų ES strategijų ir politikos sričių, susijusių su regionu, ypač su ES Dunojaus regiono strategija, stiprinimą", ypač transporto ir energetikos srityse.

  Taryba taip pat ragina ES diplomatijos vadovą ir Europos Komisiją "reguliariai teikti ataskaitas apie Juodosios jūros sinergijos strategijos įgyvendinimą" ir "tinkamai atsižvelgti į šią programą būsimose finansinio ir techninio bendradarbiavimo programose", kad "bendradarbiautų su finansų įstaigomis, būtų skatinamos investicijos ir lėšų rinkimas projektams Juodosios jūros regione."

  "Taryba apsvarstys galimybę išsamiau persvarstyti ES politiką, susijusią su Juodąja jūra, kai tai yra būtina, remdamasi regioninio bendradarbiavimo Juodosios jūros regione rezultatais ir tolesniu ES tikslų vystymu šiame regione", — sakoma išvadose.

  Įvykis Kerčės sąsiauryje

  Pernai lapkričio mėnesį trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos jūros sieną ir plaukė link Kerčės sąsiaurio.Laivai manevravo pavojingai, nepaisydami Rusijos sienos apsaugos pareigūnų teisinių reikalavimų.

  Kranto apsaugos tarnyba sulaikė laivus ir 22 Ukrainos jūreivius ir du SBU pareigūnus. Jiems iškelta baudžiamoji byla.

  Prezidentas Vladimiras Putinas pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje Kijevo provokacija, kurios tikslas buvo padidinti Petro Porošenko reitingą Ukrainos prezidento rinkimų, kuriuose laimėjo Zelenkis, išvakarėse.

  Anksčiau NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas Briuselyje sakė, kad sąjungininkų užsienio reikalų ministrai surengs derybas dėl "naujų priemonių", kuriomis bus siekiama sustiprinti žvalgybą Juodosios jūros regione, didinti paramą Gruzijai ir Ukrainai tokiose srityse kaip karinių pajėgų ir pakrančių apsaugos mokymai, pratybų rengimas bei keitimasis informacija. 

  Juodosios jūros laivynas
  © Sputnik /
  Juodosios jūros laivynas

  Dar šia tema

  Pentagonas: rusų "Su-30" perėmė JAV lėktuvą virš Juodosios jūros
  Britų naikintuvai palydėjo Rusijos lėktuvus virš Juodosios jūros
  Ukraina išbandė sparnuotąsias raketas Juodosios jūros vandenyse
  Rusijos Juodosios jūros laivyno laivai budi NATO pratybų rajone
  Tegai:
  Juodoji jūra, ES

  Svarbiausios temos