22:35 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  31

  JAV dėl Irane padidėjusios įtampos Persijos įlankoje ir netoli jos dislokavo mažiausiai septynis karo laivus su lėktuvnešiu "Abraham Lincoln"

  VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Džonas Boltonas (John Bolton) pareiškė, kad Vašingtonas nori palaikyti dialogą su Irano vadovybe, kad sumažintų įtampą, bet ketina imtis atsakomųjų veiksmų provokacijų atveju, praneša leidinys Washington free beacon.

  "Nacionalinio saugumo strategija įtraukia Iraną į keturių pagrindinių grėsmių sąrašą, ir mes tiesiog turime būti tikri, jog turime galimybę sulaikyti juos nuo tokio pobūdžio veiksmų, kurie kelia grėsmę amerikiečiams ir mūsų objektams, kelia grėsmę tarptautinei naftos rinkai", — sakė Boltonas, atsakydamas į klausimą dėl papildomų ginkluotųjų pajėgų dislokavimo.

  Kaip pažymi laikraštis, artimiausiomis dienomis gali būti prijungtos papildomos jėgos.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Jungtinės Valstijos dėl Irane padidėjusios įtampos Persijos įlankoje ir netoli jos dislokavo mažiausiai septynis karo laivus su lėktuvnešiu "Abraham Lincoln". Priešraketinė raketų sistema "Patriot" taip pat buvo pristatyta į regioną.

  Pasak Boltono, prezidentas 2016 metų rinkiminės kampanijos metu pareiškė esąs pasirengęs susitikti su Irano lyderiu ir dirbti su Teheranu tuo atveju, "jeigu jis atsisakys branduolinių ginklų ir sustabdys kitus destruktyvius veiksmus".

  "Tai nereiškia, kad jis [Trampas — Sputnik] ieško kompromiso dabartinei pozicijai. Tai reiškia, kad jis, kaip ir Šiaurės Korėjos atveju, yra pasirengęs kalbėti apie ateitį, kai jie atsisakys savo branduolinių ginklų ir kitų nepriimtinų veiksmų", — pridūrė jis.

  Boltonas davė interviu likus dviem dienoms iki Omano įlankoje įvykusio tanklaivių užpuolimo, dėl kurio JAV apkaltino Iraną.

  Beprecedentis Trampo spaudimas: JAV sankcijos prieš Iraną
  © Sputnik /
  "Beprecedentis Trampo spaudimas": JAV sankcijos prieš Iraną

   

  Dar šia tema

  Trampas telefonu susipyko su Mei dėl Irano ir sandorių su ES
  Maskva nesureikšmina situacijos dėl Irano branduolinės programos
  Tegai:
  karo laivai, Iranas, Persijos įlanka, JAV

  Svarbiausios temos