07:22 2019 Spalio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

  Zelenskis papasakojo, kaip per susitikimą pradės pokalbį su Putinu

  © Sputnik / Стрингер
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  7321

  Kalbėdamas apie situaciją Donbase, politikas pažymėjo, kad jo tikslas yra "atnešti taiką Ukrainai, pasitelkus diplomatiją"

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis sakė, kad pokalbio su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu metu jis ketina pateikti savo poziciją Krymo ir Donbaso klausimais, rašoma Vokietijos leidinyje "Bild".

  "Pradėsime nuo to, kad Donbasas ir Krymas yra Ukraina", — atsakė Ukrainos prezidentas, pridūręs, kad tikisi, jog pusiasalis greitai sugrįš į Ukrainos teritoriją.

  Zelenskis taip pat sakė, kad jis kelis kartus buvo Kryme ir laiko šią vietą unikalia.

  Kalbėdamas apie situaciją Donbase, politikas pažymėjo, kad jo tikslas yra "atnešti taiką Ukrainai, pasitelkus diplomatiją".

  "Iki šiol pasitikime Minsko procesu. Tikimės, kad tai yra problemos sprendimas. Mes iš naujo tarsimės, kaip derėtis dėl paliaubų ir belaisvių išlaisvinimo. Tačiau mes negalime laukti dar penkerius metus, nes ukrainiečiai žūsta kasdien. Esant reikalui mes apsvarstysime bet kokią kitą galimybę derėtis — Normano formatu, arba bet kuriuo kitu būdu", — sakė Ukrainos prezidentas.

  Krymas tapo Rusijos regionu 2014 metų kovo mėnesį, po referendumo, įvykusio po perversmo Ukrainoje. Už susivienijimą su Rusija balsavo 96,77 proc. rinkėjų Krymo Respublikoje ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų.

  Kremliaus pozicija

  Anksčiau interviu kompanijai "Mir TV" metu Vladimiras Putinas išreiškė viltį, kad Rusijos ir Ukrainos santykiai atsinaujins. Rusijos prezidentas sakė, kad tikisi, jog naujasis Ukrainos lyderis imsis ryžtingų veiksmų be "rusofobinių pareiškimų".

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
  © Sputnik / Алексей Дружинин

  Be to, Rusijos vadovas pabrėžė, kad jis dar negalėjo įvertinti naujos Ukrainos prezidento veiklos.

  "Kadangi iki šiol nėra jokios veiklos. Aš negalėjau to padaryti dėl šios objektyvios aplinkybės: jis tik pradeda darbą", — paaiškino Putinas.

  Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas anksčiau sakė žurnalistams, kad Vladimiras Putinas dar neplanuoja susitikti su Zelenskiu. Peskovas taip pat pažymėjo, kad bus galima kalbėti apie ką nors konkretaus po to, kai "mes suprasime, ką Kijevui iš tikrųjų reiškia Minsko susitarimų įgyvendinimas, siekiant normalizuoti dvišalius santykius".

  Dar šia tema

  Buvęs Ukrainos vadovas paaiškino, kodėl Zelenskis grąžino Saakašviliui pilietybę
  Nausėda ir Zelenskis — šviesi ateitis ar tuščios viltys?
  Zelenskis pasirinko Europą. Tačiau išlaikyti jos susidomėjimą bus sunku
  Zelenskis ketina aptarti situaciją Donbase su Mogerini ir Tusku
  Tegai:
  Ukraina, Donbasas

  Svarbiausios temos