15:44 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Zelenskis savo pirmojo oficialaus vizito metu pirmadienį Paryžiuje susitiko su Prancūzijos prezidentu Emanueliu Makronu

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pirmojo oficialaus vizito metu Paryžiuje susitiko su Prancūzijos Senato pirmininku Žeraru Laršė, aptarė Minsko susitarimų įgyvendinimo pažangą ir galimą susitikimą Normano formatu, antradienį pranešė RIA Novosi su nuoroda į Ukrainos lyderio spaudos tarnybą.

  Zelenskis savo pirmojo oficialaus vizito metu pirmadienį Paryžiuje susitiko su Prancūzijos prezidentu Emanueliu Makronu.

  "Susitikimo metu jie taip pat kalbėjo apie Rusijos teritorijoje sulaikytų jūreivių ir politinių kalinių sugrįžimą į Ukrainą. Be to, Vladimiras Zelenskis ir Žeraras Laršė aptarė pažangą įgyvendinant Minsko susitarimus ir artimiausiu metu galimą susitikimą Normano formatu", — sakoma pranešime.

  Pasak spaudos tarnybos, Zelenskis ir Larčeris taip pat aptarė investicijas, Donbaso humanitarinę reabilitaciją ir galimybę sukurti "dialogo komisiją", kurioje dalyvautų abiejų šalių parlamentarai, kurie dirbs tarptautiniuose projektuose.

  Naujasis Ukrainos prezidentas

  Balandžio 30 dieną Ukrainos vyriausioji rinkimų komisija (VRK) oficialiai paskelbė Zelenskį prezidento rinkimų nugalėtoju. Antrajame etape jį palaikė daugiau nei 73 proc. rinkėjų, mažiau nei 25 proc. rinkėjų balsavo už dabartinį prezidentą Petro Porošenko. Šis rezultatas gali būti vadinamas precedento neturinčiu Ukrainos istorijoje: anksčiau nė vienas prezidentas dar nebuvo gavęs tokio piliečių pasitikėjimo.

  Ukrainos VRK duomenimis, antrajame ture Zelenskį rėmė daugiau nei 13,5 mln. rinkėjų, Porošenko — daugiau nei 4,5 mln. Zelenskis nugalėjo dabartinį valstybės vadovą visose valstybės srityse, išskyrus Lvovą. Be to, 2,31 proc. biuletenių buvo paskelbti negaliojančiais.

  Naujasis prezidentas sieks panaikinti korupciją gynybos srityje, sukurti modernią teritorinės gynybos sistemą, taip pat užtikrinti, kad kariuomenė būtų profesionali ir sustiprintas nuolatinis rezervas.

  Dar šia tema

  Politologas: Makronas Baltijos šalių prisijungimą prie Šengeno pripažino klaida
  Putinas mano, kad Zelenskis yra geras aktorius
  Zelenskis atleido 15 gubernatorių
  Tegai:
  oficialus vizitas, Emanuelis Makronas, Vladimiras Zelenskis, Paryžius, Prancūzija, Ukraina

  Svarbiausios temos