17:23 2020 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1797
 • RUB88.6075
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (110)
  176

  Pasak Ažubalio, valstybės pastangos "užtikrinti piliečių informacinį saugumą" bus bevaisės, jei ir toliau bus vengiama imtis "principingų veiksmų" internetinės žiniasklaidos srityje

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Konservatorių frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybą ir Lietuvos radijo ir televizijos komisiją, ragindami "atlikti tinklalapio "Sputniknews.lt" tyrimą" ir "imtis įstatymuose numatytų veiksmų", neatmetant galimybės duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę Lietuvos Respublikos teritorijoje pasiekti "Sputnik" grupės interneto svetaines, rašoma Seimo pranešime.

  Pasak Seimo narių, vien per pastaruosius kelis mėnesius šiame portale paskelbta informacija galimai "pažeidžia Visuomenės informavimo įstatymo 19 straipsnį (dėl nesantaikos kurstymo), Baudžiamąjį ir Žurnalistų etikos kodeksus, dezinformuoja, šmeižia ir įžeidžia žmones, žemina jų garbę ir orumą".

  "Vien per pastaruosius kelis mėnesius tinklalapyje buvo publikuota gausybė straipsnių, šmeižiančių mūsų partizanus, žeminančių mirusiųjų atminimą, iškreipiančių Lietuvos politikos aktualijas ir kurstančių nesantaiką. Lietuva yra išsikėlusi tikslą užkirsti kelią melagingoms naujienoms ir kitoms Kremliaus informacinio karo priemonėms. Ši nuostata ne kartą patvirtinta, kuomet Lietuvos teritorijoje buvo nutrauktos įstatymus pažeidusių televizijos kanalų retransliacijos. Akivaizdu, kad informaciniai išpuoliai yra tęsiami internete, todėl prašome atsakingų institucijų imtis veiksmų", — teigė Kasčiūnas.

  "Mano žiniomis, "Sputnik" sulaukia per 399 tūkst. unikalių lankytojų per mėnesį. Pagal lankytojų srautą, beveik ketvirtadalis visų tinklalapio skaitytojų yra iš Lietuvos. Mūsų valstybės pastangos užtikrinti piliečių informacinį saugumą bus bevaisės, jei ir toliau bus vengiama imtis principingų veiksmų internetinės žiniasklaidos srityje", — pažymėjo Ažubalis.

  "Sputnik Lietuva" vyriausiojo redaktoriaus sulaikymas Vilniaus oro uoste

  Šių metų gegužės 28 dieną "Sputnik Lietuva" vyriausiasis redaktorius Maratas Kasems buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste, praėjus dviem dienoms po antrojo prezidento rinkimų turo, kuriame laimėjo nepriklausomas kandidatas, ekonomistas Gitanas Nausėda.

  Kaip sakė Kasemas, jam uždrausta atvykti į Lietuvą penkerius metus, Lietuvos teisėsaugos pareigūnai sakė, kad jis tariamai "kelia grėsmę nacionaliniam saugumui" ir stengėsi išsiaiškinti, kaip dirba redakcija.

  Interviu "Sputnik Lietuva" Kasemas papasakojo, kad su juo kalbėta iš jėgos pozicijos, kad būtų aišku, "kas čia valdo, o kas turėtų gintis".

  "Iš tikrųjų, tai buvo tikra apklausa, kuri buvo vykdoma primygtinai, žinoma, be agresijos, be jokių grasinimų, be fizinio smurto. Tai buvo pokalbis iš pozicijos "kaltintojas — kaltinamasis". <…> Jie suvaidino tokį nedidelį spektaklį, ir aš nežinau, kaip turėjau į jį reaguoti", — pasakė žurnalistas.

  Kasemas pabrėžė, kad jo sulaikymą oro uoste galima pavadinti linksma inscenizacija, kurią pradėjo sienos apsaugos pareigūnai, o tęsė "žmonės, apsirengę kostiumais ir kaklaraiščiais".

  "Sputnik Lietuva" tapo viena iš nedaugelio žiniasklaidos priemonių už Lietuvos ribų, kuri išsamiai stebėjo abu prezidento rinkimų turus, abu referendumus, rinkimus į Europos Parlamentą.

  Agentūra gavo išskirtinius interviu su buvusiu Lietuvos prezidentu Rolandu Paksu, su "Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos" lyderiu Valdemaru Tomaševskiu, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Akto dėl Lietuvos Nepriklausomos valstybės atstatymo signataru Zigmu Vaišvila, Darbo partijos lyderiu Viktoru Uspaskichu.

  Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pavadino incidentą "bjauria akcija", kuri "daro Lietuvai gėdą". Pasak jo, Lietuvoje vyksta karas su nepritarimu, kova prieš kitokią nuomonę.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (110)

  Dar šia tema

  "RT France" pranešė apie grasinimus darbuotojams
  Latvijos saugumo tarnyba RT interviu įrašą visuomeninės televizijos kanale laiko grėsme
  Rygoje buvo sulaikytas "Sputnik Latvija" vyriausiasis redaktorius
  Vilniaus oro uoste sulaikytas Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius
  Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius atskleidė detales apie sulaikymą Vilniuje
  Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius įtrauktas į bazę "Taikdarys"
  Tegai:
  žiniasklaida, Audronius Ažubalis

  Svarbiausios temos