02:29 2019 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7798
  Iskander-M, archyvinė nuotrauka

  Rusijos Valstybės Dūma priėmė įstatymą dėl INF sutarties sustabdymo

  © Sputnik / Павел Лисицын
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Rusijos prezidentas gali priimti sprendimą pratęsti sutartį, "jei situacija pasikeis ir Jungtinės Valstijos vėl ims vykdyti savo įsipareigojimus"

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Rusijos Valstybės Dūma priėmė įstatymą dėl INF sutarties sustabdymo, praneša RIA Novosti.

  Gegužės 30 dieną šį įstatymo projektą Rusijos Valstybės Dūmai pateikė Vladimiras Putinas. Dokumentą palaikė Tarptautinių reikalų komitetas ir du bendri komitetai — Saugumo ir Gynybos.

  "Prezidentas gali priimti sprendimą pratęsti sutartį, "jei situacija pasikeis ir Jungtinės Valstijos vėl ims vykdyti savo įsipareigojimus", — sakė Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Viačeslavas Volodinas.

  Federacijos Taryba RIA Novosti pranešė, kad įstatymo projektas bus svarstomas birželio 26 dieną.

  "Situacija yra gerai žinoma ir visiems suprantama, sprendimas priimamas, reaguojant į faktinį Jungtinių Valstijų pasitraukimą iš INF sutarties", — sakė Federacijos Tarybos Tarptautinių reikalų komiteto narys Sergejus Tsekovas.

  INF sutartis

  Šių metų pradžioje JAV paskelbė, jog vienašališkai pasitrauks iš INF sutarties, kaltindamos Rusiją dėl sutarties pažeidimo. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, vadovaudamasis INF sutartimi, nusprendė atsakyti tuo pačiu: Rusija taip pat sustabdė dalyvavimą sutartyje ir pradėjo kurti draudžiamą raketų sistemą. 

  Raketa 9М729, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Pastaraisiais metais Maskva ir Vašingtonas nuolat kaltina vienas kitą Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties (INF) pažeidimais.

  Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF) buvo pasirašyta 1987 metais TSRS ir JAV vadovų Michailo Gorbačiovo ir Ronaldo Reigano. Susitarimas numatė mažinti visos klasės raketų ginklų su pataikymo nuotoliu nuo 500 iki 1000 ir nuo 1000 iki 5500 kilometrų.

  Dar šia tema

  Rusija JAV pasitraukimą iš INF sutarties vadina grėsme pasaulio stabilumui
  Putinas sustabdė Rusijos dalyvavimą INF sutartyje
  Šoigu atskleidė, kaip Maskva reaguos į JAV pasitraukimą iš INF
  Tegai:
  sutartis, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos