06:08 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (88)
  87

  Lietuvos Seimas bando uždrausti Rusijos žiniasklaidai suteikti lietuviams galimybę turėti alternatyvų požiūrį, mano Rusijos žurnalistų sąjungos sekretorius Timūras Šafiras

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Bet kokia cenzūra turi priešingą poveikį, ir kuo labiau Lietuvos valdžia priešinsis Sputnik Lietuva, tuo greičiau gyventojai supras, kad jiems bandoma suteikti svarbią informaciją, kuri nepatinka valstybės vadovybei, sakė Rusijos žurnalistų sąjungos sekretorius Timūras Šafiras.

  "Uždavinys yra akivaizdus — neleisti Rusijos žiniasklaidai suteikti auditorijai alternatyvų požiūrį. Jei nustatyta tokia užduotis, tai, žinoma, nėra abejonių, kad jie stengsis tai pasiekti techninėmis priemonėmis. Bet koks spaudimas, priešinimasis, bet koks bandymas cenzūruoti neturės tokio poveikio, kurio tikisi mūsų brangūs partneriai, kurie vėl bando užčiaupti mūsų žiniasklaidą", — sakė jis Sputnik Lietuva.

  Antradienį Seimo konservatorių frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas paragino duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams panaikinti galimybę Lietuvos Respublikos teritorijoje pasiekti "Sputnik" grupės interneto svetaines.

  Maskva
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Jie kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybą ir Lietuvos radijo ir televizijos komisiją, ragindami "atlikti tinklalapio "Sputniknews.lt" tyrimą".

  Šafiras pabrėžė, kad pasiūlymas uždrausti Sputnik Lietuva buvo paskelbtas Parlamento lygmeniu valstybėje, kuri "yra viena pagrindinių bendrų Europos vertybių, įskaitant žodžio ir žurnalistikos laisvę, rėmėjų".

  "Deja, vėl matome, kad šios sąvokos taikomos praktiškai represiniu būdu, kai tai naudojama prieš tuos asmenis, prieš kuriuos tai reikia šiuo metu naudoti. Šiuo atveju tai jau ne pirmas kartas, tai Rusijos žiniasklaidos atstovai — RT ir Sputnik. <...> Tai dar vienas bandymas suvaržyti žodžio laisvę, suvaržyti Rusijos žurnalistų laisvę", — pabrėžė jis.

  Šių metų gegužės 28 dieną Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius Maratas Kasems buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste, praėjus dviem dienoms po antrojo prezidento rinkimų turo, kuriame laimėjo nepriklausomas kandidatas, ekonomistas Gitanas Nausėda. Jis buvo apieškotas ir apklaustas, o tada jam buvo įteiktas dokumentas, kuriame buvo pasakyta, kad jis kelia "grėsmę šalies nacionaliniam saugumui". Žurnalistas, Latvijos pilietis, buvo įtrauktas į nepageidaujamų asmenų sąrašą, bei jam uždrausta atvykti į Lietuvą penkerius metus.

  Pasak Kasemo, apklausos metu Lietuvos tarnybų atstovai uždavinėjo klausimus apie agentūros darbą, ypač juos domino informacijos šaltiniai. Sputnik Lietuva buvo viena iš nedaugelio žiniasklaidos priemonių už Lietuvos ribų, kuri išsamiai apžvelgė tiek abu prezidento rinkimų turus, tiek referendumus, tiek rinkimus į EP.

  Kasemas mano, kad jo sulaikymas yra "apgalvota Lietuvos specialiųjų tarnybų akcija".

  Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Vilniaus veiksmai rodo realią žodžio laisvės vertę Lietuvoje. Ministerija pareikalavo, kad Lietuvos valdžios institucijos sustabdytų griežtas provokacijas prieš Rusijos žiniasklaidos atstovus, kurie atlieka savo profesinę pareigą.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (88)

  Dar šia tema

  ESBO sureagavo į Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus sulaikymą Vilniuje
  Sputnik Lietuva aistros. Ką Nausėda darys su Grybauskaitės "palikimu"?
  Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius savo sulaikymą laiko apgalvota akcija
  Tegai:
  Rusijos žiniasklaida, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos