10:10 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  51

  Kremlius mano, kad Krymo nuosavybės klausimas yra nediskutuotinas

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas visada pradeda pokalbį "teisingomis frazėmis", pareiškė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau interviu Vokietijos leidiniui "Bild" naujas Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pasakė, kad žino, kaip pradėti pokalbį su Rusijos prezidentu. Pasak jo, jis pareikštų, kad Krymas ir Donbasas yra Ukrainos teritorija.

  "Mes girdėjome šiuos Ukrainos prezidento žodžius, kuriuos jis pasakė viename iš interviu. Kalbant apie Donbasą, reikia sakyti ne Putinui, o Donbaso gyventojams, jie yra tiesioginiai pašnekovai. O apie Krymą jau ir sakyti nėra ko", — pažymėjo Peskovas.

  Atsakydamas į klausimą, ką Putinas pirmiausia pasakys pokalbio su Zelenskiu atveju, jis pabrėžė, kad Rusijos prezidentas visada pradeda pokalbį "teisingomis frazėmis".

  "Ir jei toks bendravimas kada nors įvyks, manau, kad jis taip pat pradės bendrauti teisingomis frazėmis", — patikino Peskovas.

  Anksčiau interviu kompanijai "Mir TV" metu Vladimiras Putinas išreiškė viltį, kad Rusijos ir Ukrainos santykiai atsinaujins. Rusijos prezidentas sakė, kad tikisi, jog naujasis Ukrainos lyderis imsis ryžtingų veiksmų be "rusofobinių pareiškimų".

  Be to, Rusijos vadovas pabrėžė, kad jis dar negalėjo įvertinti naujos Ukrainos prezidento veiklos.

  "Kadangi iki šiol nėra jokios veiklos. Aš negalėjau to padaryti dėl šios objektyvios aplinkybės: jis tik pradeda darbą", — paaiškino Putinas.

  Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas anksčiau sakė žurnalistams, kad Vladimiras Putinas dar neplanuoja susitikti su Zelenskiu. Peskovas taip pat pažymėjo, kad bus galima kalbėti apie ką nors konkretaus po to, kai "mes suprasime, ką Kijevui iš tikrųjų reiškia Minsko susitarimų įgyvendinimas, siekiant normalizuoti dvišalius santykius".

  Krymas tapo Rusijos regionu 2014 metų kovo mėnesį, po referendumo, įvykusio po perversmo Ukrainoje. Už susivienijimą su Rusija balsavo 96,77 proc. rinkėjų Krymo Respublikoje ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų.

  Dar šia tema

  Zelenskis ketina aptarti situaciją Donbase su Mogerini ir Tusku
  Zelenskis pasirinko Europą. Tačiau išlaikyti jos susidomėjimą bus sunku
  Nausėda ir Zelenskis — šviesi ateitis ar tuščios viltys?
  Putinas mano, kad Zelenskis yra geras aktorius
  Tegai:
  Krymas, Dmitrijus Peskovas, Rusija, Ukraina, Vladimiras Zelenskis, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos