02:23 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  396

  Amerikai lengviau siųsti senus ginklus Baltijos šalims, nei utilizuoti juos ir mokėti už tai pinigus, sako karo apžvalgininkas Viktoras Baranec

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Lietuvos krašto apsaugos ministerija pasirašė sutartį su Jungtinėmis Valstijomis dėl radijo ryšio įrangos įsigijimo. Pažymima, kad įsigyta radijo ryšio įranga užtikrins saugaus taktinio ryšio galimybes.

  Interviu Sputnik Lietuva laikraščio "Komsomolskaja pravda" karo apžvalgininkas, pulkininkas Viktoras Baranec sakė, kad naujoji įranga nepadidins Lietuvos kariuomenės kovinės parengties ir, greičiausiai, Jungtinės Valstijos savo sąjungininkėms parduos dar vieną šlamštą.

  "Ši [Lietuvos] kariuomenė priklauso vienai iš labiausiai atsilikusių kariuomenių Europoje. Sakykime, ji yra viena iš jų, nes visos Baltijos šalių kariuomenės gali būti vadinamos atsilikusiomis. Viena vertus, jos visos sudarytos iš sovietinio šlamšto, kita vertus, jos gauna šlamšto iš Jungtinių Valstijų ar kitų šalių, kurios priklauso NATO blokui", — sakė jis.

  Baranec pabrėžė, kad Vašingtonas niekada neperduoda naujausios kartos kovinės įrangos sąjungininkų armijoms.

  "Pastaruoju metu visi matėme, kaip Amerika primeta savo senus ginklus Europos sąjungininkams, siekdamos išvalyti savo kariuomenę nuo senų šiukšlių ir kartu "pamaitinti" savo karinį pramoninį kompleksą. Tai labai gudrus žaidimas. Vienas dalykas — paimti seną įrangą ir utilizuoti ją, sumokėti už tai pinigus, o kitas dalykas — pagražinti ją ir padovanoti baltams", — sako ekspertas.

  Baranec teigė, kad bendras Baltijos šalių kovinis potencialas yra juokingas ir nekelia problemų Rusijai.
  Šiuo metu Lietuva derina 200 šarvuotųjų visureigių JLTV įsigijimą Lietuvos kariuomenei iš JAV Vyriausybės.

  Šių metų pradžioje Lietuva ir JAV pasirašė bendradarbiavimo planą, kuriuo siekiama užtikrinti veiklos tęstinumą ir ilgalaikių projektų finansavimą.

  Dar šia tema

  "Siundomo šuniuko" vaidmuo: kodėl JAV interesų atstovai Rusijoje renkasi Lietuvoje
  Ekspertas: net Lietuva nėra pasirengusi paaukoti Rusijos dujas vardan JAV
  Tegai:
  ginkluotė, JAV, Lietuva

  Svarbiausios temos