23:49 2019 Spalio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

  Skvernelis apie Vyriausybę: ne faktas, kad aš ją formuosiu

  © Photo: facebook / Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (3)
  29 0 0

  Premjeras tai pat teigė, kad kol kas nebuvo aptariami galimi postai, nes pirmiausia reikia sutarti dėl Vyriausybės programos

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad dar ne faktas, jog jis formuos būsimąjį ministrų kabinetą.

  Apie tai premjeras pareiškė šiandien, po Vyriausybės posėdžio Seime.

  Žurnalistų paklaustas, kokių principinių nuostatų laikysis, kai bus formuojamas ministrų kabinetas, jis pažymėjo, kad tai — ankstyvas klausimas.

  "Jūs jau konstatuojate faktą, kad tai aš formuosiu būsimą kabinetą, tai ansktyvas klausimas. Tai — ne faktas", — sakė Skvernelis.

  Paklaustas, nuo ko tai priklausys, premjeras atsakė, kad "daug aplinkybių lemia tuos dalykus".

  Kalbėdamas apie naujosios Vyriausybės narius, Skvernelis juos vadino partiniais profesionalais.

  "Tai nėra būtina sąlyga — ministrui būti partijos nariu. Svarbiausias sąlygos yra profesionalumas, sąžiningumas, gebėjimas ir norėjimas daryti pokyčius", — sakė Skvernelis.

  Jeigu jam tektų formuoti ministrų kabinetą, Skvernelis patikino neketinąs keisti kurį nors ministrą vien dėl to, kad kažkam turi atitekti ta vieta.

  "Keisti ministrą dėl to, kad turėtų būti kažkam kitam vieta skirta, irgi nėra racionalu", — sakė Skvernelis.

  Jis teigė nejaučiantis spaudimo iš politinių partijų dėl postų ir prisiminė vienoje knygoje skaitęs, kad "kai spaudžia, tai atvirkštinį rezultatą duoda".

  Premjeras tai pat teigė, kad kol kas nebuvo aptariami galimi postai, nes pirmiausia reikia sutarti dėl Vyriausybės programos.

  "Matau, kad konstruktyvus darbas, artėjama prie realių darbų, kurie gali būti padaryti per likusius pusantrų metų, įgyvendinant Vyriausybės programos priemones. Tikiuosi, pagal tai, koks rezultatas yra pasiektas, ir kaip diskutuojama, tikėtina, reali ir racionali sutartis gali būti parengta", — sakė Skvernelis.

  Premjeras mano, kad potencialių koalicijos partnerių siūlymai iš esmės atitinka Vyriausybės programą, tačiau patikino, kad konkrečiai tai, ką galima įgyvendinti jau kitąmet, bus aišku rudenį.

  Koalicijos formavimas

  Dėl valdančiosios koalicijos sudarymo derasi keturios partijos — Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, "Tvarka ir teisingumas" ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija. Visų šių partijų frakcijos Seime kartu su Seimo pirmininku turi 77 narius.

  Viešai skelbiama, kad pasirašius naują koalicinę sutartį, numatančią kitokias ministerijų kvotas koalicijoje dalyvaujančioms partijoms, keistųsi dalis šios Vyriausybės ministrų.

  Pasirašytame trijų partijų memorandume pažymima, kad dabartinis premjeras Saulius Skvernelis savo postą turėtų išlaikyti, o Seimo pirmininko postą siūlys Socialdemokratų darbo partija. Dabartinis "valstiečių" į šias pareigas deleguotas Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis su tuo nesutinka ir pats trauktis neketina.

  Derybos dėl valdančiosios koalicijos sudarymo prasidėjo birželio 10 dieną. Tikimasi pokalbius baigti iki liepos pradžios.

  Temos:
  Valdančiosios koalicijos žlugimas ir sukūrimas iš naujo (3)
  Tegai:
  Vyriausybė, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos