14:55 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  323

  Vašingtonas maitinasi senosios karinės technikos ir šaudmenų pardavimo Baltijos šalims sąskaita, kol veikia mitas apie "Rusijos grėsmę", mano profesorius Vladimiras Kozinas

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. JAV Kongreso narys Eliotas Engelis sugalvojo, kaip paremti Baltijos šalis jų "konfrontacijoje su Maskva" ir padėti JAV karo pramonės kompleksui.

  Engelis pasiūlė suteikti NATO valstybėms narėms paskolas jų ginkluotosioms pajėgoms modernizuoti ir sovietiniams ginklams atsisakyti. Jo įstatymo projekte teigiama, kad daugelis JAV sąjungininkų ir toliau naudojasi sovietine įranga, o tai "priverčia" juos pirkti atsargines dalis ir paslaugas iš Rusijos.

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos Federacijos karo mokslų akademijos profesorius Vladimiras Kozinas papasakojo, kad Baltijos šalys yra pasirengusios atiduoti milžiniškas pinigų sumas, kad pasipriešintų neegzistuojančiai "Rusijos grėsmei".

  "Patys Baltijos šalių gyventojai yra pasirengę išleisti didžiules pinigų sumas vadinamajai nacionalinei gynybai. Tai yra pinigų švaistymas. Niekas jiems negrasina nacionalinio suvereniteto ir nacionalinio saugumo palaužimu. Niekas nerengia karinių pratybų, nukreiptų prieš tris Baltijos valstybes. Šie pinigai, kuriuos planuojama skirti trijų valstybių kariniams tikslams, bus panaudoti NATO valstybių narių placdarmo prieš Rusiją ir Baltarusiją plėtrai ir dar labiau įtrauks Baltijos šalis į NATO karines struktūras", — pasakė profesorius.

  Pasak Kozino, iš tikrųjų Baltijos šalims nereikia suteikti jokios pagalbos, o Jungtinės Valstijos tiesiog parduoda ten savo seną karinę techniką.

  "Jos (JAV — Sputnik) nenori suteikti jokios pagalbos, jos pačios supranta, kad pagalba nereikalinga. Jos tiesiog bando realizuoti įvairius pasenusius ginklus, karinę techniką, įvairių rūšių šaudmenis, naudodamosi [Baltijos šalimis] kaip ėdžiomis JAV ir pirmaujančių NATO valstybių narių karo pramonės kompleksui. Jos (Baltijos šalys — Sputnik) sutinka sukurti kad ir dešimt kariuomenių, nes nesupranta ir nežino, ką daro, švaistydamos pinigus saujomis. O tai nedaro nieko kito, tik skurdina jų gyventojus. Tai negyvas krovinys. Per didelės karinės pajėgos niekada nedavė nieko gero", — pareiškė profesorius.

  Dar šia tema

  Karinės "dovanos" su staigmena: Lietuva visuomet turi ką "išgrūsti" į Ukrainą
  "Siundomo šuniuko" vaidmuo: kodėl JAV interesų atstovai Rusijoje renkasi Lietuvoje
  Karo ekspertas: Lietuva virto JAV ir ES karinių šiukšlių surinkėja
  Rusofobų fronte nieko naujo: Nausėda prašo NATO raketų
  Tegai:
  JAV, Baltijos šalys, "Rusijos grėsmė"

  Svarbiausios temos