10:37 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Vašingtonas gąsdins Aljanso valstybes nares Rusija, šios pirks JAV ginklus, dėl to Europos ekonominė ir karinė-politinė priklausomybė nuo Vašingtono didės, mano Amerikos tyrimų specialistas Konstantinas Blochinas

  VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. JAV Kongresui pristatytas įstatymo projektas, kuriame siūloma NATO valstybėms narėms suteikti paskolas ginkluotosioms pajėgoms modernizuoti ir sovietiniams ginklams atsisakyti. Dokumente pažymima, kad tokios priemonės skirtos Amerikos pramonės konkurencingumui užsienyje stiprinti.

  Numatoma, kad įstatymo projektas taip pat padės sumažinti JAV sąjungininkų priklausomybę nuo Rusijos gynybos pramonės produktų.

  Interviu Sputnik radijui Rusijos mokslų akademijos Saugumo problemų tyrimų centro ekspertas, Amerikos tyrimų specialistas, politologas Konstantinas Blochinas pareiškė, kad Jungtinės Valstijos naudoja "Rusijos grėsmę" kaip pretekstą, kad padidintų Aljanso šalių priklausomybę nuo Vašingtono.

  "Tikslas yra aiškus — padidinti priklausomybę nuo Jungtinių Valstijų, kad šios šalys pradėtų finansuoti ir stiprinti JAV karo pramonės kompleksą. Nes paskolos bus suteikiamos tam, kad Europos ir NATO šalys galėtų pirkti JAV ginklus. Dėl to padidės Europos ekonominė priklausomybė — juk paskolas reikės sumokėti", — sakė politologas.

  Dar šia tema

  Seimas sugriežtino ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą
  Karinės "dovanos" su staigmena: Lietuva visuomet turi ką "išgrūsti" į Ukrainą
  "Siundomo šuniuko" vaidmuo: kodėl JAV interesų atstovai Rusijoje renkasi Lietuvoje
  Karo ekspertas: Lietuva virto JAV ir ES karinių šiukšlių surinkėja
  Tegai:
  ginkluotosios pajėgos, ginklų tiekimas, JAV, NATO

  Svarbiausios temos