01:57 2020 Rugpjūčio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
  63

  Vokietija, Prancūzija ir Italija, kurios atsižvelgia į savo piliečių interesus, greičiausiai, priešingai, turės konstruktyvesnę poziciją, mano Valstybės Dūmos deputatas Aleksandras Juščenko

  VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Rusija suformavo delegaciją Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA). Delegaciją sudaro septyni senatoriai ir 11 deputatų.

  ETPA posėdžių salė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Федоренко

  ETPA sesija vyks birželio 24-28 dienomis. Jos metu vyks Europos Tarybos generalinio sekretoriaus ir Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTK) teisėjų rinkimai.

  Rusijos Valstybės Dūmos deputatas, Informacijos politikos komiteto pirmininko pavaduotojas Aleksandras Juščenko interviu Sputnik radijui pareiškė, kad delegacijos formavimas rodo, jog Rusija yra pasirengusi dialogui Europos Taryboje, bet ​​lygybės sąlygomis.

  "Su pagarba mūsų pozicijai, kuri turėtų būti pristatyta Europos Taryboje kaip institucijoje, kuri numato visų šalių lygias teises. Būtent taip buvo pradėti ir deklaruojami visi Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos veiksmai. <...> Galiu pasakyti, kad tokios pirmaujančios Europos Tarybos šalys, kaip Vokietija, Prancūzija, Italija, kurios atsižvelgia į savo šalių, savo piliečių interesus, turės konstruktyvesnę poziciją", — pasakė deputatas.

  Juščenko pažymėjo, kad kitos šalys, tokios kaip Ukraina, Lenkija, Lietuva, Latvija ir Estija, galbūt, tęs provokacinius veiksmus ir retoriką, kuri yra naudinga Jungtinėms Valstijoms.

  "Priklausomai nuo to, kaip pasibaigs šis dialogas, Rusijos delegacija Parlamentinėje Asamblėjoje priims galutinį sprendimą. Tikiuosi, kad konstruktyvus ir racionalus sprendimas vis tiek viršys kažkokius konjunktūrinius norus veikti, siekiant įtikti savo šeimininkams už vandenyno", — padarė išvadą Juščenko.

  Rusija ir ETPA

  Šiuo metu Rusijos Federacijos delegacija nedalyvauja ETPA veikloje. 2014 metais iš Rusijos parlamentarų buvo atimta daug teisių, tarp jų teisė balsuoti ETPA dėl įvykių Kryme. Po to Maskva sustabdė įmokų mokėjimą, dėl to rimtai nukentėjo organizacijos biudžetas.

  Rusijos URM, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Šių metų balandį ETPA paragino Rusijos delegaciją grįžti ir sumokėti įmokas. Be to, Europos Taryba (ET) paragino sukurti vienodas darbo sąlygas organizacijoje visiems nariams.

  Trečiadienį Federacijos taryba ir Rusijos Federacijos Valstybinė Dūma suformavo Rusijos delegaciją į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją. Pranešama, kad delegaciją sudaro septyni senatoriai ir 11 deputatų.

  Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas pabrėžė, jog Maskva padarė viską, kad toks dialogas įvyktų. Jis pareiškė, kad Rusija pasisako už visų nacionalinių delegacijų lygybę, ir visi sprendimai turėtų būti priimami atsižvelgiant į šalies piliečių interesus.

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)

  Dar šia tema

  Estija ir Lietuva susivienijo prieš Rusiją Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje
  ETPA komitetas pakvietė Rusiją dalyvauti birželio mėnesio sesijoje
  Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja žengė žingsnį link Rusijos
  Rada apskundė Makroną, nes jis palaikė Rusijos sugrįžimą į ETPA
  Tegai:
  JAV, Baltijos šalys, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA), Rusija

  Svarbiausios temos