23:06 2019 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Gitanas Nausėda, archyvinė nuotrauka

  Politikų reitingai: vietoje Grybauskaitės lietuviai rado naują favoritą

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  37 0 0

  Gitanas Nausėda tapo reitingo lyderiu ir iš pirmosios vietos išstūmė esamą prezidentę Dalią Grybauskaitę

  VILNIUS, birželio 22 — Sputnik. Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda tapo politikų reitingų lyderiu ir iš pirmosios palankiausiai vertinamų politikų vietos išstūmė ilgai reitingų viršūnėse karaliavusią prezidentę Dalią Grybauskaitę, LRT sako visuomenės nuomonės apklausų bendrovės "Vilmorus" vadovas, sociologas Vladas Gaidys.

  Gaidžio teigimu, Nausėda gavo 65 proc. palankių ir tik 7–8 proc. nepalankių visuomenės vertinimų.

  Antrojoje vietoje yra esama prezidentė Dalia Grybauskaitė, surinkusi 61 proc. palankių ir 19 proc. nepalankių vertinimų.

  Trečiasis yra Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. Nors politikas yra turėjęs ir kur kas aukštesnį reitingą, sociologo teigimu, jo pozicijos išlieka neblogos. "Kai sąraše nebebus Grybauskaitės, jis bus antras", — priduria Gaidys.

  Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis yra ketvirtas. Nepaisant politinių konfliktų, Pranckietis surenka per 50 proc. palankių visuomenės vertinimų.

  "Tai yra geriausias jo asmeninis rezultatas. Konfliktai su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininku Ramūnu Karbauskiu Pranckiečiui yra naudingi", — sako Gaidys.

  Šiek tiek žemiau rikiuojasi Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA–KŠS) pirmininkas Valdemaras Tomaševskis, Karbauskis, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

  "Šiame sąraše yra apie 30 asmenų, tačiau gerokai daugiau jų yra vertinami labiau teigiamai nei neigiamai", — akcentuoja sociologas.

  Kaip teigia Gaidys, ministrai taip pat vertinami gerai — iš 14 ministrų net dešimt turi teigiamą vertinimų balansą.

  Vertindamas Seimo narės Ingridos Šimonytės figūravimą po nelaimėtų prezidento rinkimų, Gaidys teigia aptinkantis ją tarp geriausiai visuomenės interesams atstovaujančių politikų.

  "Anketose yra atviras klausimas, kuriame žmonės pasisako apie Lietuvos veikėjus, geriausiai atstovaujančius jų interesams. [...] Pirmojoje vietoje yra Nausėda, antrojoje — Grybauskaitė, trečiojoje — premjeras Saulius Skvernelis, o ketvirtojoje —Šimonytė. Ji lenkia ir Karbauskį, ir opozicinių konservatorių lyderį Gabrielių Landsbergį, ir Matijošaitį", — komentuoja Gaidys.

  Naujojo šalies vadovo inauguracija įvyks liepos 12 dieną. Prezidento inauguracija turi kelis privalomus akcentus: priesaika Seime, kurią priima Konstitucinio Teismo pirmininkas, po to šalies vadovui įteikiamas aukščiausias apdovanojimas — Vytauto didžiojo ordinas. Tada Katedroje aukojamos šv. Mišios. Didžiąją dalį inauguracijos lėšų skiria Prezidentūros kanceliarija.

  Dar šia tema

  Penkerius metus "be kiaušų", arba kas laukia Lietuvos su Nausėda
  Aukštai kilus žemai krisi: Grybauskaitė netinkama nei Lietuvai, nei Europai
  Liks įamžinta istorijos metraštyje: Dalios Grybauskaitės atsisveikinimo žodis
  Dalia, kuri visada prieš: kada Lietuvoje baigsis "Grybų karas"
  Dalia išeina, planai lieka: Lietuva ruošia naują maidaną. Šį kartą Minske
  Tegai:
  reitingas, Dalia Grybauskaitė, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos